Tule kotta


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

Sul on kindlasti palju küsimusi koja kohta – võid need julgelt saata Toomemäe koja presidendile – Mare-Liis Kanarikule: mareliis@jci.ee, tel: +372 5554 0049.

Huvi korral tasub paluda end lisada JCI Toomemäe meililisti, nõnda saad hoida end kursis ning osaleda neil sündmustel, mis Sinu jaoks kõige põnevamad tunduvad.

Sära Su silmadesse ja südamesse 🙂

Tule Toomemäe koja huviliseks. See ei maksa midagi 🙂

Kas see annab siis midagi? Jah. Paneme sinu meiliaadressi oma meililisti ja sa hakkad saama infot meie sündmustest ja JCI uudiseid. Sul on vabadus võtta osa meie koja sündmustest nagu teistel kodalastel.

Meie kodalased aitavad Sul organisatsiooniga tuttavaks saada ning aitavad leida üles Sinu jaoks tähtsad võimalused ja teed kuidas nende võimaluste kasutamiseni jõuda.

Kõhkled? Saada meil või helista meie koja presidendile. Ära karda seda tähtsat nime – ta on ka inimene ja oluline, et ta on just see inimene, kes sulle esimesena vastuseid otsib ning vajaliku suuna kätte juhatab.

Või siis täida kohe JCI Toomemäe huvilise ankeet.

Tahad ise tõsisemalt toimetada? Hakka liikmekandidaadiks.

Mis poolest see parem on? Liikmekandidaat on n.ö. esimese astme “välja valitu”, kellele laienevad peaaegu samad õigused, mis liikmetele. Samuti on enamus tasulisi sündmusi liikmekandidaatidele hinnalt samad või väga ligilähedased nagu liikmetele (see tähendab soodsad).
Liikmekandidaadi staatus võiks võrrelda nagu töölepingu katseaega – sa oled tegev ja mõlemal poolel on võimalus jälgida tähelepanelikumalt, kas see liit sobib.

Toomemäe kojas on liikmekandidaadil võimalik paluda endale ka mõnda teist kodalast mentoriks.

Lae alla liikmekandidaadi avaldus.
JCI Toomemäe põhikiri.

… ja järgmine loogiline samm ongi

Liikme staatus

Millised lisaõigused/kohustused see toob võrreldes liikmekandidaadi staatusega? Peamine on JCI organisatsiooni asjades otsustus õigus – sinu sõna maksab “täiega”! Enne oli see nagu soovitus, nüüd on see seadus 🙂

Lisaks sellele saab liige kandideerida kohaliku koja juhatusse, Eesti koja ametitele jne. Eesti koja juhatusse saavad kandideerida eeskätt need, kes on juba kohaliku koja juhatuses “tegusid teinud”. Ja siis Eesti koja presidendiks ja edasi suurde maailma…

Liikmetel on tavaliselt JCI sündmustel kõige soodsam hind ja sageli on suisa tasuta (näiteks väiksemad siseringile suunatud koolitused).

Liikmeks astumine toimub läbi kohaliku koja. Liikme-staatuse saad sa aga ülemaailmsesse organisatsiooni, kus on ligi 150 000 liiget ning kõigil on samad õigused, vabadused ja võimalused!

Lae alla liikmeks astumise avaldus.

Käibel on ka seeniorliikme ja toetajaliikme staatus. Nende kohta küsi lisainfot juhatuse liikmetelt.

Tahad kojas mõnda uhket ametit pidada?

Pole probleem. Kui oled liige, siis täida avaldus ja katsu see sobival hetkel anda otsustajatele üle.
REEGEL – (peaaegu) kõiki uhkeid ametikohti peetakse kojas 1 aasta. Selline rotatsioon annab võimaluse kõikidele ennast proovile panna ja erinevaid rolle läbi teha.
Kohaliku koja ametikohtadele ja juhatusse on paras aeg avaldus esitada suvel. Kui kõhkled, võid alati mõne juhatuse liikmega nõu pidada.

Koja juhatuse väljakujunenud ametid on:

  • president (PRES, juhatuse esimees);
  • täidesaatev asepresident (EVP);
  • eelmise aasta president (IPP, nõuandja);
  • sekretär (SEC);
  • varahoidja (TREAS);
  • asepresidendid (VP).

Mõned väiksemad kojad ei pane sekretäri ja varahoidjat juhatuse liikmeteks. Toomemäe kojas on ka nende ametite pidajad olnud tavapäraselt juhatuse liikmed. Presidendiks kandideerimise eelduseks on, et olete vähemalt ühte ametit juhatuses juba pidanud. Parima eeltöö teeb ära sekretär (kõige rohkem infot). Üldjuhul ollakse ka EVP ehk täidesaatev asepresident ja siis kandideeritakse presidendiks. Asepresidendid määratakse sageli juhtima JCI eesmärkidest tulenevaid valdkondi:

  • Isiklik areng (VP Individual);
  • Ühiskondlik (VP Community);
  • Rahvusvaheline (VP International);
  • Ettevõtlus (VP Business).

Toomemäe kojas ei ole asepresidentide ametid enamasti täpsustatud. Vahel siiski. See oleneb ka ametisse kandideerija soovist.

Projektijuhi ametisse EI OLE VAJA kandideerida – lihtsalt teavita juhatust ja hakka pihta!

AVALDUSE koja juhatuse ametisse kandideerimiseks saab laadida siit…
Ametite kohta täpsemat infot leiab Koja juhtimise juhendist.

Eesti koja ametikohtade täitmise kohta saad infot meie postitustest. Kui juba kaugemale tahad pürgida, siis aitavad sind Eesti koja juhatuse liikmed ja sõbrad maailma kojast. Aga selles võid sa kindel olla, et kui see aeg on käes, siis sa juba tunned neid inimesi ja tead, kelle käest infot küsida!

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube