JCI Toomemäe Laste Ande Arengu fond

JCI Toomemäe Laste Ande Arengu fond

JCI Toomemäe Ettevõtlike Noorte Koda on alates 2012. aastast koostöös Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitaliga toetanud Tartumaa noorte kõrget lendu ja sihtide saavutamist. Selleks on loodud  JCI Toomemäe Laste Ande Arengu fond, mille eesmärgiks on toetada lapsi, kellel on tahet, jõudu ja annet edasi pürgida valitud huvierialal kultuuri, hariduse ja spordi valdkonnas.

Soovime, et kogukonna tugi Tartu ja Tartumaa tulevikulootustele oleks järjepidev ning noored leiaksid oma tegemistes veelgi rohkem tähelepanu ja kaasaelamist. Selleks on JCI Toomemäe ja Tartu Linnavalitsus algatanud koostööprojekti “Heade mõtete kalender”, kus toetust saanud väljapaistvad noored jagavad rõõmu oma saavutustest ja innustavad teisi noori oma elu eesmärkide seadmisel. Antud projekti raames kogutud vahenditega saame toetada uusi kasvavaid andekaid noori oma eriala harrastamisel.

JCI Toomemäe Laste Ande Arengu fondist saab stipendiumi taotleda läbi Tartu Kultuurkapitali. Leheküljel www.kultuurkapital.ee kuulutatakse igal aastal välja nõutud tingimused, tähtajad ning  stipendiumite suurused. 5 aasta jooksul on JCI Toomemäe toetanud üle 20 noore kokku üle 10 000  euroga.

Andekate laste stipendiumifondi on võimalik ka ise panustada tehes ülekande: MTÜ JCI Toomemäe, LHV EE797700771002098695. Ülekande selgitusse palume märkida: annetus, annetaja nimi, isikukood või firmal registrikood.

JCI Toomemäe Laste Ande Arengu fondi stipendiaadid:

2013

VK Janika Sunshine Tantsugrupp

Võimlemisklubi Janika meistriklassi eliitrühm, paljukordne Tartu ja Eesti meister. Aastal 2012 valiti VK Janika Sunshine Eesti Võimlemisliidu poolt aasta parimaks võistkonnaks. Rühm on olnud mitmeid aastaid Eesti esindusvõistkond.

Koduleht

Pianist Arko Narits

Arko on ridamisi võitnud erinevaid klaverikonkursse Eestis ja välismaal alates aastast 2010. Näitena võib välja tuua 2014. a pälvitud grand prix’ rahvusvahelisel Janis Norvilise nimelisel noorte pianistide konkursil, esikoht ja eripreemia säravaima esituse eest 19. noorte pianistide konkursil Valmieras, grand prix’ rahvusvahelisel konkursil “Tõusvad tähed 2014” Riias ja II preemia konkursil “Eesti kõla III”. Arko on soleerinud Pärnu Linnaorkestri, Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkestri ning ELLERINO ees ning andnud nii soolokontserte kui ka esinenud erinevates kammerkoosseisudes. 2015. aastast tegutseb aktiivselt ka Argo & Arko klaveriduo.

Kajastus, Argo&Arko klaveriduo

Kergejõustiklane Hans-Christian Hausenberg

2013. aasta kergejõustiku sisehooajal on Hans-Christian olnud erakordselt edukas, uuendades Eesti B-vanuseklassi rekordeid kokku 18 korral ning viiel erineval kergejõustikualal, samuti kordas oma vanuseklassi teivashüppe maailmarekordit. Tänaseks on  Hans-Christian pjedestaalile jõudnud juba rahvusvahelistel võistlustel ning on üks Eesti tulevikulootusi OM-l.

Kajastus

Korvpallur Hugo Erkmaa

Hugo valiti 2011/2012 hooajal oma vanuseklassi Eesti parimaks korvpalluriks. Meeskonnas mängib ta kandvat rolli ning meeskonnaga on tuldud Eesti meistriks kolmel järjestikusel aastal. Hetkel treenib Hugo Itaalias väliskoondises.

Kajastus

Pärt Laas

Eesti judo juuniorite meistrivõistlustel saavutanud esikoha 2012 ja 2013 ning võitnud medaleid Eestis, Lätis, Soomes.

Kajastus

2014

Anneli Tauts ja Tjorven Tamm

Aktiivsed eriolümpia sportlased Eestis ja väljaspool.

Kajastus

Maletaja Mirjam Iher

2013. aasta Eesti noorte välkmalemeister, samuti on tal head tulemused kiir- ja tavamales, mis andsid koha osalemaks maailmameistrivõistlustel.

Kajastus

Ujuja Kregor Zirk

14-aastaselt püstitas Kregor 25 Eesti rekordit oma vanuseklassis. Ta on võitnud meistritiitleid Eestis ja Baltimaades. Hetkel võistleb väga edukalt rahvusvaheliselt ning on kindlalt ennast Euroopa tippude sekka ujunud oma vanuste seas. Eesmärk on tulla olümpial poodiumile.

Facebooki leht

Baleriin Külli Reinkubjas

Oma õpingute ajal Ida Tantsukoolis esindas Külli kooli solistina erinevatel kontsertidel. Nii konkurssidel Eestis kui Rootsis ja Itaalias pääses ta finalistide sekka. Hea esinemise eest Itaalias pälvis Külli stipendiumi külalisõpinguteks Müncheni Muusika- ja Teatriülikooli Balletiakadeemias. Hetkel jätkab Külli õpinguid Tallinna balletikoolis.

Kajastus

Mathias Ülo Matjus

Andekas Tartu Herbert Masingu kooli õpilane. Ta on väga mitmekülgsete huvidega ning tema mõttekäigud ja fantaasiamaailm on võrreldav mõne tema tunduvalt vanema inimese omaga. Mathias Ülol on tabav ja kujundlik sõnaseadmisoskus ning ta omab head oraatorivõimet.  3. klassi õpilasena pidas meeldejääva kõne Eesti Vabariigi aastapäeval, 2013. aastal jõudis ta finaali ülelinnalisel jutuvestjate konkursil „Ükslugu“ ning võitis 2014. aastal sama konkursi.

2015

Mikk Kaasik

7- eluaastast esinenud nii solisti kui ansambliliikmena paljudel lauluvõistlustel Eestis kui ka väljaspool. 2010. ja 2012. aastatel osales „Laulukarusellil“ ning pääses nelja parema hulka oma vanuseklassis. Lisaks õpib Mikk klaverit ja kitarri ning tal on ette näidata juba neli suuremat filmi- ja teatrirolli (nt. Väikelinna detektiivid ja valge daami saladus, Üle linna Vinski, Nukitsamees).

Kajastus

Johannes Petmanson

Mitmekülgne ja aktiivne noormees tegeleb laulmisega (Vara Põhikooli võistulaulmisel saavutanud kahel korral 1. ja kahel korral 2. koha), jalgpalliga olles ise meeskonna kapten, käib palju erinevate ainete olümpiaadidel ning on olnud ka kooli jõulupeo õhtujuht. Suurimaks kireks on võistlustants, mida harrastab 2011. aastast alates ning algusest peale on saavutatud kohti esikolmikus.

Facebooki leht

Heidi Rander, Maarja Pettai ja Maria Kikas

Võimlemisklubi Janika võimlejad, kelle rühm on jõudnud juuniorite A klassis Eesti nelja tugevama rühma hulka. Oma vanuseklassis on saavutatud finaali- ja poodiumikohti väga paljudel võistlustel Eestis ja väljaspool. Lisaks tihedale treening- ja võistlusgraafikule harrastavad tüdrukud ka teisi alasid. Heidi laulab, mängib klarnetit ja saksofoni, Maarja käib Tartu Lastekunstikoolis, tema töid on pandud ka näitusele, Helene Maria laulab ning mängib flööti ja klaverit.

Kajastus

Emily Hõim

Alustas vibuspordiga 7- aastaselt, praeguseks 10 aastat. Läbi selle aja on ta saavutanud 8 Eesti noorterekordit ja 7 Eesti meistritiitlit maastikulaskmises. 2015. aastal on tulnud Eesti sisemeistriks juuniorite ja naiste klassis, Baltimaate meistrivõistlustelt pronksmedal naiste klassis.

Kajastus

Albert Pedmanson

Esimest korda tuli 7- aastasena male Eesti meistriks U8-vanusegrupis 2014. aastal. Sellele on järgnenud meistritiitlid ka 2015. ja 2016. aastal. Ka väljaspool on Albert saanud häid tulemusi, nt. Euroopa meistrivõistlustel kiirmales saavutas Albert U8 vanuserühmas 4. koha.

Kajastus

Stefan Arand

Noor veemotosportlane, kellel 2014. aasta oli esimene täishooaeg. Stefan tõestas ennast kohe ning 12-aastasena saavutas noorte MM 3. koha, EM 4. koha ja Eesti Meistrivõistlustel 1. koha. Sama on ta korranud 2015. ja 2016. aastal.

Kajastus

2016

Kristin Põder

Tegeleb aktiivselt laulmise ja võimlemisega ning on märkimisväärseid tulemusi saavutanud mõlemal erialal. Kristin on osalenud mitmetel laulukonkurssidel (nt. Laulukarusell, Tähtede Laul, Baltic Stars jne) ning tulnud kõigil esikolmikusse. Iluvõimlemisega tegeleb Kristin 2008. aastast ning praeguseks on koos rühmaga saavutatud kõrgeid tiitleid, nt. 2013. a. Eesti meistrivõistlustel A.klassis 2. koht.

Facebooki leht

Ruslan Eskov

Sihikindel vehklemise uue põlvkonna liider, kes on kinnitanud enda kuulumist maailma noorvehklejate tippu. Kadettide meistrivõistlustel on Ruslan saavutanud Eestis 1. koha 2016. a, Euroopa meistrivõistlustel 3. koha 2015. a. Eelmisel aastal võistles ta edukalt ka Eesti täiskasvanute vanuseklassis ning saavutas meistrivõistlustel 3. koha.

Kajastus

Tõnis Mugra

Üks perspektiivikamaid Eesti BMX krossirattureid, kelle sihid tippspordis on kõrged ja kes teeb tugevat tööd oma eesmärkide saavutamiseks. Võistlustelt parimad tulemused 2014. aastal 8-aastaselt BMX Tartu linna ja Eesti meister, Estonia Open karikasarja võitja, 2015. aastal Eesti meister ning Estonia Open ja Crescent Cup Helsinki karikasarjade võitja oma vanuseklassis.

Kajastus

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube