Tule Tartu kotta

Tule Tartu koja huviliseks. See ei maksa midagi 🙂

Kas see annab siis midagi? Jah. Paneme Sinu meili-aadressi oma postitusnimekirja ja Sa hakkad saama infot meie üritustest ja JCI uudiseid. Sul on vabadus võtta osa meie koja üritustest nagu teistel kodalastel ning enamasti kehtivad Sulle üritustel ja koolitustel soodsamad hinnad kui väljastpoolt koda osalejatel. Meie kodalased aitavad Sul selle organisatsiooniga tuttavaks saada ning aitavad leida üles Sinu jaoks tähtsad võimalused ja teed kuidas nende võiamluste kasutamiseni jõuda.

Kõhkled? Saada meil või helista meie koja presidendile. Ära karda seda tähtsat nime – ta on ka inimene ja oluline, et ta on just see inimene, kes Sulle esimesena vastuseid otsib ning vajaliku suuna kätte juhatab.

Täida huvilise ankeet SIIN.

 

Tahad ise tõsisemalt toimetada? Hakka liikme-kandidaadiks.

Mis poolest see parem on? Liikmekandidaat on n.ö. esimese astme “välja valitu”, kellele laienevad peaaegu samad õigused, mis liikmetele. Samuti on enamus tasulisi üritusi liikmekandidaatidele kui meie koja potentsiaalile hinnalt samad või väga ligilähedased nagu liikmetele (see tähendab soodsad).
Liikmekandidaadi staatus võiks võrrelda nagu töölepingu katseaega – sa oled tegev ja mõlemal poolel on võimalus jälgida tähelepanelikumalt, kas see liit sobib.

Ära pelga. Kui tunned, et on aeg edasi liikuda, siis täida avaldus.

AVALDUSE saab laadida siit…
JCI Tartu põhikirja leiab siit…

 

… ja järgmine loogiline samm ongi

Liikme staatus

Millised lisaõigused/kohustused see toob võrreldes liikme-kandidaadi staatusega? Peamine on JCI organisatsiooni asjades otsustus õigus – sinu sõna maksaab “täiega”! Enne oli see nagu soovitus nüüd on see seadus 🙂
Lisaks sellele saab liige kandideerida kohaliku koja juhatusse, Eesti koja ametitele jne. Eesti koja juhatusse saavad kandideerida eeskätt need, kes on juba kohaliku koja juhatuses “tegusid teinud”. Ja siis Eesti koja presidendiks ja edasi suurde maailma…
Liikmetel on tavaliselt JCI üritustel kõige soodsam hind ja sageli on suisa tasuta (näiteks väiksemad siseringile suunatud koolitused).
Liikmeks astumine toimub läbi kohaliku koja. Liikme-staatuse saad sa aga ülemaailmsesse organisatsiooni, kus on üle 200 000 liikme ning kõigil on samad õigused, vabadused ja võimalused!

AVALDUSE saab laadida siit…
Käibel on ka toetajaliikme staatus. Selle kohta küsi lisainfot koja juhatuse liikmetelt.

 

Tahad kojas mõnda uhket ametit pidada?

Pole probleem. Kui oled liige, siis täida avaldus ja katsu see sobival hetkel anda otsustajatele üle.
REEGEL – (peaaegu) kõiki uhkeid ametikohti peetakse kojas 1 aasta. Selline rotatsioon annab võimaluse kõikidele ennast proovile panna ja erinevaid rolle läbi teha.
Kohaliku koja ametikohtadele ja juhatusse on paras aeg avaldus esitada suvel. Kui kõhkled, võid alati mõne juhatuse liikmega nõu pidada.

Koja juhatuse väljakujunenud ametid on:

  • president (PRES, juhatuse esimees);
  • täidesaatev asepresident (DP);
  • eelmise aasta president (IPP, nõuandja);
  • sekretär (SEC);
  • varahoidja (TREAS);
  • asepresidendid (VP).

Mõned väiksemad kojad ei pane sekretäri ja varahoidjat juhatuse liikmeteks. Tartu kojas on ka nende ametite pidajad olnud tavapäraselt juhatuse liikmed. Presidendiks kandideerimise eelduseks on, et olete vähemalt ühte ametit juhatuses juba pidanud. Parima eeltöö teeb ära sekretär (kõige rohkem infot). Üldjuhul ollakse ka EVP ehk täidesaatev asepresident ja siis kandideeritakse presidendiks.
Asepresidendid määratakse sageli juhtima JCI eesmärkidest tulenevaid valdkondi:

  • Isiklik areng (VP Individual);
  • Ühiskondlik (VP Community);
  • Rahvusvaheline (VP International);
  • Ettevõtlus (VP Business).

Tartu kojas ei ole asepresidentide ametid enamasti täpsustatud. Vahel siiski. See oleneb ametisse kandideerija soovist.
Projektijuhi ametisse EI OLE VAJA kandideerida – lihtsalt teavita juhatust ja hakka pihta !

AVALDUSE kandideerimiseks saab laadida siit…
Ametite kohta täpsemat infot leiab Koja juhtimise juhendist.

 

Eesti ja Maailma koja ametid

Eesti koja ametikohtade täitmise kohta saad infot meie postitustest. Kui juba kaugemale tahad pürgida, siis aitavad sind Eesti koja juhatuse liikmed ja sõbrad maailma kojast. Aga selles võid sa kindel olla, et kui see aeg on käes, siis sa juba tunned neid inimesi ja tead, kelle käest infot küsida!

 

JULGET PEALEHAKKAMIST !

P.S. Kahetseda jõuad alati! Ja nagu üldiselt teada, kahetsevad inimesed ikka rohkem tegemata tegemisi…

 

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube