Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
Projektid – JCI

Projektid

Killerkott

Kampaania „Killerkott tapab, kasuta riidekotti!“ on JCI GO Koja poolt 2009. aastal ellu kutsutud kilekoti tarbimise vastane kampaania. Projekti eesmärgiks oli läbi ulatusliku meediakampaania teavitada üldsust kilekottide ohtlikkusest loomadele ja lindudele ning veenda inimesi kasutama kilekottide asemel korduv kasutatavaid riidekotte.

2015. aastal viidi taas läbi laiaulatuslik teavituskampaania projekti “Killerkott 2 – õhukeste kilekottide kasutamise vähendamise kampaania!” raames. Kampaania eesmärgiks oli sedapuhku tõsta Eesti elanike teadlikkust õhukeste kilekottide kahjulikkusest keskkonnale, vähendada mõtetut kilekottide tarbimist, innustada inimesi kasutama korduvkasutatavaid kotte või muid alternatiivseid võimalusi.

Killerkoti projekti kohta saad lähemalt lugeda kampaania kodulehelt: www.killerkott.org

Lasnamäe rohestamise projekt

Tondiloo park Lasnamäel

Lasnamäe rohestamise projekti raames istutati Tondiloo parki Lasnamäel 300 puud kohalike elanike abiga. Idee autoriks oli Lasnamäe elanik Jelizaveta Nikolajava, kelle unistuseks oli muuta Lasnamägi rohelisemaks. Projekt sai teoks JCI GO Koja, Teeme Ära Minu Eesti, Tallinna Keskkonnaameti, Lasnamäe linnaosavalitsuse ja Ameerika Suursaatkonna koostöös.

Keskkonnaministeerium hindas JCI GO Koja poolt läbiviidud projekti Lasnamäe rohestamine “Aasta keskkonnategu 2010″ konkursil tunnustuse ja preemia vääriliseks.

Prügihunt ja Superjänes

Prügihunt ja Superjänes

Prügihunt ja Superjänes on 2011. a. ellu kutsutud lasteaia-ja algklassilastele suunatud nukulavastuse peategelased, kes õpetavad lastele läbi kunstilise vormi ökoloogilist mõtlemist.
Koostöös JCI GO Koja ja Teeme Äraga tõi NUKU teater tänapäevased mängutegelased üle Eesti ligi 400 kooli ja lasteaeda.
2012. aastal sündis JCI GO Koja, NUKU teatri ja ERR-i koostööna projekti jätkuks 12-osaline Prügihundi ja Superjänese lastesaade. Tegemist oli 23-aastase pausi järel esimese professionaalsel tasemel tehtud nukutelelavastusega Eestis. Lisaks telelavastuse osadele loodi lastele suunatud keskkonnaportaal www.hoia.ee, kus on rohkesti materjale, mis aitavad lastel ja nende vanematel paremini mõista, kuidas
looduses käituda ja kuidas tuleks prügiga ümber käia.

Naksitrallide Metsakool

Naksitrallide metsakool

JCI GO Koja eestvedamisel lavastati 2012. aastal NUKU teatri poolt vabaõhuetendus „Naksitrallide Metsakool“. Etendus valmis tuntud raamatu „Naksitrallid“ ainetel.
See on ehe näide uue ja vana ühildamisest mitmel tasandil – kõigile tuttavad Naksitrallid räägivad keskkonnavaldkonna olulistel teemadel ning nukkude ja dekoratsioonide valmistamisel kasutati ainult jäätmeid või taaskasutusele võetud materjale.
Lavastus etendus 67 korral üle Eesti kohtades, kus tavaliselt teatrilavastust ei ole etendatud ning sellest sai osa rohkem kui 32 000 vaatajat.
Etendus pälvis ka “Aasta Keskkonnateoke 2012” tiitli.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube