BeConscious


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

JCI e-Koda: BeConscious

Kui soovime muuta maailma, tuleb alustada iseendast – maailma tajumine ja muutumine oleneb meie teadvuse seisundist. 

BeConscious on seminaride sari, mida korraldame koostöös Worklandiga. Praktilised seminarid keskenduvad eelkõige teadlikkusele, inimese sisemaailmale ja sellele, kuidas kõik meie sees toimuv mõjutab meie argipäeva ja välismaailma. Igal hetkel on valida, kas loome oma teadvusseisundi kaudu selgemat, puhtamat, kõige elavaga kooskõlalist reaalsust või laseme end allavoolu tõmmata pessimismi, lagunemise, lõhenemise, lootusetuse ilmingutel. Praeguse aja väljakutse seisneb tarkuses ületada vastandumist, lõhenemist, killustumist, et luua terviklikumat reaalsust, mis arvestaks kõigi elavate olendite eksisteerimisõiguse ja nende elementaarsete eluvajadustega.

Teadlikkuse üks laialt levinud käsitlus on ärksameelsus (inglise keeles mindfulness). Ärksameelsust selgitatakse kui inimese võimet märgata hetkes olevat – see on psühholoogile protsess, mis võimaldab viia tähelepanu sellele, mis toimub sisemaailmas või välismaailmas praegusel hetkel.

Seminaride sarja eesmärk on tõsta kuulajate elukvaliteeti läbi praktiliste nõuannete sellest, kuidas teadvustada hetke, andmata hinnanguid, kuidas oma sisemaailmaga paremini kontakti saada, õppida keskenduma ning oma tähelepanu teadlikult juhtima.

Teadlikkuse hoidmine nõuab head keskendumisoskust, mida saab treenida, mis omakorda loob potentsiaali suuremaks eneseteadlikkuseks, paranenud impulsikontrolliks, vähenenud emotsionaalseks reaktiivsuseks keerulistes olukordades ning kasvatab märkamis- ning taipamisvõimet.

Erinevad uuringud on välja toonud, et teadlikkuse treenimine vähendab stressi ning parandab enesekindlust, suhteid teistega, tähelepanu, enesehinnangut ning kujundab optimistlikku suhtumist. Vastupidiselt hajevilolekule ja tähelepanematusele suurendab teadlikkuse kasutamine loomingulisust, psüühilist paindlikkust ning informatsiooni paremat säilitamist ja kasutamisoskust.

BeConscious seminaride sarjas puudutame erinevaid teemasid nagu teadlikkus üleüldiselt, kohalolu, keskendumine, reageerimine, empaatia, tänulikkus, alandlikkus, jmt. Kõik need eelpool nimetatud seisundid on tööriistad, mida teadlikult kasutades oleme oma otsustes vähem mõjutatavad meelevaldsete emotsioonide poolt ning parandame oma igapäevaelu kvaliteeti. See kandub nii töö- kui ka eraellu ja mõjutab lisaks meile meie lähedasi (pere, töökaaslased, sõbrad). Ka ühiskonna tervenemine algab iga inimese sisemisest korrastumisest ja tervenemisest, pidevast tööst iseendaga muutuvas maailmas, tasakaalupunkti ja keskme leidmisest ja hoidmisest mistahes olukorras.

„BeConscious“ seminarid ja inspiratsiooniõhtud 2020. aastal (ainult JCI liikmetele):

04.02 Joonas Saks “Ego erinevad karakterid” Täpsem info: https://www.facebook.com/events/993385207703387/
10.03 Merit Wassenaar “Praktilised suhtlemisnipid: kuidas mõjuda veenvalt”. Täpsem info: https://www.facebook.com/events/489067608659326/

„BeConscious“ seminarid ja inspiratsiooniõhtud 2019. aastal:
1.08.02 inspiratsiooniõhtu teemal „Digital Marketing“, koolitaja Hördur Bergsson JCI Islandilt
2. 8.04 koolitus “Introducing a behavioural approach to consciousness”, koolitaja Jay Johnson, USA
3. 21.08 lühiseminar „Self-Mastery“, koolitaja Colin Sisson, Uus-Meremaa
4. 9.11 loeng “Energy Management“, koolitaja Simon Alexander Ong

2018. aasta detsembris toimus kinnisemas ringis (JCI ning Worklandi liikmetele) BeConscious loengusarja avaüritus, kus ettevõtja Ville Jehe rääkis Teadliku muutuse kunsti alustaladest.

Oleme väga tänulikud, omades sellist partnerit, kelle abiga BeConscious just niivõrd imelises kohas toimuda saab – Workland Estonia!

Kui soovite kaasa lüüa BeConscious projekti tiimis, andke endast märku, saates e-kiri Mariliisile.

 

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube