JCI ForEST projekti tutvustus ja ajurünnak


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033
calendar

Päev/Aeg
22.01.20 - 16:00 - 20:00
Estonian Business School


Ootame sind kuulama inspireerivaid kõnelejaid erinevatest mõjuprojektidest ja JCI ForEST projekti teemalisele ajurünnakule, et kaasa mõelda ja ka projekti meeskonnas kaasa luua.

Päevakava:

Ülipõnevad lühiloengud:

Argentiina näide – Cristofer Rybner
Koosloodus –  Jüri Kaljundi (www.koosloodus.ee – faktid istutamisest, metsade vajadusest
Avatud metsa päev (Puupäev) – ülevaade projektist
Aleksei Turovski – miks metsasid on vaja loomadele
LHV – Marko Kiisa – CSR alased tegevused
JCI ForEST projekti tutvustus – Tarvo Nurmeots
Ajurünnak

Ootame kõiki huvilisi projekti teemalisele ajurünnakule kaasa mõtlema ning ka projekti meeskonnas kaasa lööma.
Oleme avatud kõigile koostööpakkumistele.

JCI ForEST

Kas teadsite, et suur osa Eesti põlismetsadest on tänaseks hävinud, koos vastava metsatüübi ökoloogilise, sotsiaalse, kultuurilise ja hingelise väärtusega. Säärast väärtusliku eluruumi on alles ainult 1% Eesti pindalast. Paneb mõtlema. Mida saame meie teha? Üheks „lageraieprobleemi“ lahenduseks on pakutud püsimetsamajandamist. Mis veel?

JCI ForEST projekt sai alguse sellest, et ühel kodalasel oli unistus panna kasvama mets, mis sinna ka jääks, kuid mõtte realiseerimiseks vajas ta enda kõrvale sarnaselt mõtlevaid inimesi, kes aitaks ideele tiivad anda.

Projekti avalöök anti JCI Maailmakongress 2019 raames Tallinnas, mil kongressi külalistele müüdi JCI metsa esimesed nimelised puud ja tekitati rahvusvahelist huvi, lootes tulevikus projektiga laiemas maailmas huvi äratada. Puhta maailma päeval välja kommunikeeritud projekti lühitutvustus tõi endaga kaasa esimesed koostööpartnerid.

Tagasihoidlikust unistusest on kasvamas üle-eestiline metsastamise projekt, mis on tänaseks saanud palju suuremad mõõtmed, hõlmates selliseid märksõnu nagu loodusharidus, ökoloogiline jalajälg, püsimetsamajandamine, elurikkus, metsa istutamine ja hooldamine jne.

Projekti partneriteks on täna LHV pank, koostööd teeme ka Forestly Eesti ja Püsimetsaühistuga. Lisaks planeerime partnerlust kohalike omavalitsustega, ELF-iga, KIK-iga, Keskkonnaametiga, RMK-ga jt metsanduse teemal aktiivsete kaasa rääkijatega.

2020. aasta jooksul on ambitsiooniks välja töötada projekti pikemaajalisem strateegia ning ellu viia esimesed reaalsed tegevused, sh korraldada esimesed metsaistutamise talgud. Ka Sinu puu võib leida koha JCI metsas. Mina istutan – tule sina ka!


© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube