GO Koda: Mõtlemapanev filmiõhtu “Rohkem kui mesi”


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033
calendar

Päev/Aeg
07.09.16 - 18:45 - 21:00
BLISS


honeybees26

Kas kujutad ette oma toidulauda ilma puu- ja köögiviljadeta? Ilmselt mitte. Ent kui mesilaste arvukuse järsk vähenemine kogu maailmas jätkub, võib see viia just sellise tulemuseni!

Albert Einstein olevat öelnud, et kui mesilased peaksid välja surema, on inimestel jäänud elada kõigest neli aastat. Seda sellepärast, et mesilased on olulised paljude kultuuride tolmeldajad – sajast põllukultuuriliigist, mis annavad 90% maailma toidust, tolmeldavad mesilased üle 70 liigi. Seega on mesilaste ellujäämine planeedi jätkusuutlikkuse seisukohast väga kriitiline teema, sest mõjutab otseselt meie toidulauda ja ellujäämist.

Eesti Mesinike Liidu andmetel on viimastel aastatel hukkunud 25-30% mesilasperedest. Mesilaste massiline hukkumine on liidu hinnangul märk keskkonnasaaste järsust tõusust, iseäranis taimekaitsevahendite kasutamisest.

Avaldamaks toetust meie väikestele olulistele sõpradele, kutsuvad JCI GO Koda ja OÜ Loodusvägi Sind 7. septembril kell 18.45 Blissi (Mustamäe tee 17), et vaadata üheskoos filmi „Rohkem kui mesi”.

Šveitsi režissööri Marcus Imhoofi liigutav dokfilm viib meid mesilaste põnevasse maailma ning räägib inimkonna ja mesilaste suhetest, loodusest ja meie tulevikust. Vastuseid otsides kohtub Imhoof nii väikemesinike kui ka tööstuslike meetootjatega üle maailma ning näitab, kuidas mesilaste kriis mõjutab maailma eri paiku.

Kiika filmi treilerit: https://www.youtube.com/watch?v=2NT05qEJxUk.

Filmiõhtul tutvustame Sulle ka oma plaani korraldada 2017. aasta kevadel mesilaste toetuseks heategevuslik avalik sündmus, juhtimaks tähelepanu sellele, mida igaüks meist saab teha ära mesilaste heaks ja ellujäämiseks. Leiame koos võimaluse, kuidas ka Sina saad soovi korral projekti õnnestumisse oma panuse anda.

Kui Sulle läheb korda meie väikeste sõprade heaolu ja inimkonna ellujäämine ning soovid anda oma panuse mesilaste päästmiseks, siis kohtume filmiõhtul!

Filmiõhtu on tasuta. Filmi vaatamise kõrvale pakume tervislikke jooke ja suupisteid.

Palun anna oma kindlast tulekust märku Facebookis, et saaksime osalejate arvuga ürituse planeerimisel arvestada.

Lisainfo:
Kertu Sepp
JCI GO Koda
President 2016
kertu.sepp1@gmail.com
+372 55 655 882


© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube