Be Inspired by… Mary Jordan


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033
calendar

Päev/Aeg
13.03.15 - 18:00 - 20:00
Köleri 2 kohvik


Veebruari inspireeriv külaline – Mary Jordan
26. veebruar kell 18.00 – 20.00 @ Köleri 2

maryjordan

On rõõm Sind teavitada, et meie järgmine inspireeriv külaline koja uues üritustesarjas “Be Inspired by…” on auhinnatud dokumentalist, kunstnik, keskkonnaaktivist, inimõiguste eestkõneleja ja maailmarändur Mary Jordan.

Albaania juurtega ning Kanadas ja New Yorgis üles kasvanud Maryt hakkas antropoloogia tundengina väga huvitama hõimukunst ja ühiskond. Tema suur kirg teiste kultuuride vastu viisid ta väga varases nooruses kodust kaugele reisima ja maailma avastama. Oma esimese dokumentaafilmi, mis käsitles aafrika naiste ümberlõikamise temaatikat, tegi ta juba 18 aastaselt peale rännakuid Põhja-Aafrikas. 2010 aastal asutas Mary New Yorgis baseeruva rahvusvahelise kunstide organisatsiooni Word Above the Street, mis propageerib kunsti ja tehnoloogia transfomeerivat jõudu, olles teerajaja uutele kommunikatsioonimeetoditele, mis aitavad luua visioonilisi kunstiteoseid maailma muutmise nimel.

Tema värskeim ja ühtlasi tuntuim töö on “The Water Tank Project”, mille raames kaeti rohkem kui 100 New Yorgi ikoonilist katusepealset veepaaki kaasaegsete kunstiteostega, et pöörata avalikkuse tähelepanu puhta vee nappusele arengumaades. Tegemist oli suurima avaliku kunstiaktsiooniga, mis kunagi New Yorgis aset leidnud. Tänaseks on aktsioon lisaks Ameerika mandrile jõudnud üle piiride Lähis-Idasse, Aafrikasse, Bali saarele ja Hispaaniasse, ühendades filmitegijaid ja kunstnike üle maailma. Seitsme aasta eest tõi armastus Mary aga Eestisse, kuhu ta soetas endale ka kodu, vaimustudes muuhulgas siinsest rikkumata loodusest ja puhtast veest.

Kohtume Maryga juba 26. veebruaril algusega kell 18 hubases Köleri 2 kohvikus, aadressil J. Kõleri 2.

Jutuõhtu saab sel korral olema inglise keelne ja õhtu märksõnadeks on inspiratsioon, keskkond, jätkusuutlikkus, loominguline potentsiaal, panus ühiskonda. Teemade ring ei ole sellega kuidagi piiratud ning kõikidel on võimalik vestlust suunata läbi enda küsimuste ja mõttearenduste.

Maksimaalne osalejate arv ühel õhtul on 25 inimest. Osalemine on kõikidele liikmetele tasuta, kandidaatidele 5€ ja huvilistele/külalistele 10 € õhtu kohta. Registreeri juba täna SIIN.

Tule ja saa inspireeritud!


© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube