Inglise Kolledži 10. klassi õpilased läbisid edukalt innovaatilise äriplaani õppe


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

Eelmisel nädalal lõppes Tallinna Inglise Kolledžis 10. klassile toimunud kuuenädalane äriplaani õpe, mille jooksul kohtusid õpilased erinevate valdkondlike kogemustega lektoritega ning koostasid valitud äriidee kohta täiemahulise äriplaani. Kursus lõppes äriplaani kaitsmisega (nn pitchimist meenutava esitlusega) klassikaaslaste ja kolmeliikmelise žürii ees.

Selline unikaalne äriplaani õpetus toimub koolis juba 2016. aastast igal poolaastal – tänaseks on ettevõtluspisikuga nakatatud juba üle 200 noore tulevikutegija. Kursust korraldavad vabatahtlikud JCI Toompea MTÜst – vabatahtlik projektijuht kaasab vajalikud lektorid JCI liikmeskonnast või mujalt ning modereerib erinevad loengud üheks tervikuks äriplaani loengusarjaks.

Äriplaani koostamisel puutuvad õpilased kokku selliste valdkondadega nagu äriidee leidmine-sõnastamine, toote-teenuse ärimudeli valimine, müük ja konkurents, turundus, personal, riskianalüüs, finantsid (rahastamine ja prognoosid) jpt.

Lisaks äritegevusega seotud teadmistele edendavad õpilased kursuse jooksul oskusi meeskonnatöös (tiimide komplekteerimine, tööjaotus, koostöö), digipädevustes (guugeldamine, rakenduste-seadmete kasutamine) ja suhtlemises (turu-uuringud jms infopäringud, äriplaani esitlemine).

Lektoritena osalesid lõppenud kursusel Kuno Peek, Mart Repnau, Kati Miller, Jaanika Siiroja, Taavid Mikomägi, Diana-Liis Kross, Tarvo Nurmeots, Meelis Lang, Helena Heidemann, Kati Pino, Valeria Kiisk, Timo Timmi ja Henry Arnhold.

“Meie eesmärk on inspireerida õpilasi märkama ettevõtlusvaldkonna võimalusi, samas me täpsustame, et alati pole lahendus või eesmärk oma ettevõte loomine“ kirjeldas kursuse võlu JCI Toompea 2020. aasta president Triin Pajumaa. „Teinekord on võtmetähtsusega kasutada mõnda ettevõtlusest tuntud printsiipi või oskust, et saavutada häid tulemusi,” lisas Pajumaa.

“Programmi täiendame pidevalt, et noortel oleks lihtsam keerulisi ja nende jaoks tihti täiesti uusi teemasid omandada ning et nende loodud äriplaanid leiaksid rohkem tähelepanu nii koolis sees kui väljaspool” lisas sügisese kursuse projektijuht Helena Heidemann.

JCI Toompea on Eesti Ettevõtlike Noorte Koja ehk JCI Estonia (www.jci.ee) kohalik üksus, mis koondab ettevõtlike noori vanuses 18-40. Koja eesmärgiks on pakkuda liikmetele võimalusi juhioskuste, sotsiaalse vastutustunde ja rahvusvahelise suhtluse arendamiseks.

Lisainfo:
Triin Pajumaa, e-post triin.pajumaa@gmail.com

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube