e-Koja president Mariliis Männik pärjati JCI Estonia parimaks kohaliku koja presidendiks aastal 2019

JCI e-Kojal on põhjust hõisata ja pokaale kokku lüüa! 🥂💓🎀💫🌸🌞🙏

 

Oma 20ndal juubeliaastal korjasime JCI Estonia Auhinnatseremoonialt kaks ülivinget tunnustust tõendamaks, et me oleme parimad:

💫 JCI Estonia Aasta President 2019 – Mariliis Männik
💫 JCI Parim Kohalik Koda 2019 – JCI e-Koda (vaata täpsemat infot siit)

Suur kummardus kõigile meile, oleme seda täiega väärt ja mis nüüd veel võimalik on?!

JCI Auhinnatseremoonia toimus sel korral esimest korda ajaloos virtuaalselt!

See tähendab, et tseremooniat koos e-Koja loodud ägedate vaheklippidega saab järele vaadata siit.

 

Kes on Mariliis?

Mariliis omab pika-ajalist juhtimisalast kogemust, olles töötanud 16 aastat finantsalal riigisektoris (Rahandusministeerium).
Paralleelselt lõi ta aastal 2008 oma kvaliteedihindamise teenuseid pakkuva ettevõtte (O & M Konsult OÜ).
Viimase kümne aasta jooksul on Mariliis panustanud erinevate MTÜde tegemistesse (Eesti Siseaudiitorite Ühing ja JCI) juhatuse liikme või tegevjuhina.
Aastast 2006 on Mariliis olnud seotud Eestise Ettevõtlike Noorte Kojaga (JCI), tegeledes vabatahtliku tegevusega ning osaledes erinevates heategevuslikes projektides ja ettevõtmistes.
Just JCI on olnud see koht, tänu millele Mariliis on loonud endale suure sotsiaalse võrgustiku, läbinud elumuutvaid akadeemiaid ja koolitusi ning kogenud isikliku arengu kiirendit. JCI on Mariliisile andnud võrratu kogemuse projektide juhtimises, ürituste korraldamises, meeskondade loomises, inimeste kaasamises ja motiveerimises.

Kuidas näevad Mariliisi kojakaaslased?

Mariliisi meelitas JCI-ga liituma 2006ndal aastal Eesti toimunud JCI Euroopa Konverents, kus Mariliis vedas „Everything is possible“ nimelist vaba aja programmi.

2019 oli nii Mariliisi kui JCI Estonia jaoks eriliselt võimas aasta, sest kulmineerus pika ettevalmistusega suurprojekt – JCI maailmakongress 2019, mille kroonijuveeliks peetavat gaalat korraldas e-Koja president Mariliis.

Mariliisi panust nii JCI ja kui e-Koja  arendamisele ja maine tõusule illustreerib tema imepärane julgus usaldada ennast ja elu. Mariliis usub, et kes teeb, see jõuab. Lisaks oma presidendi rollile võttis Mariliis Eesti delegatsiooni vedamise Euroopa Konverentsil Lyonis kui ka JCI Maailmakongressi meeskonnas kandva rolli gaala projektijuhina, teades, millist pinget ja adrenaliini see endas kannab.

Kuna Mariliis usub, et koostegemises on jõud, siis asus ta aktiivselt oma gaala tiimi inimesi otsima. Õiged inimesed tulidki kokku, et Mariliisi koordineeritud unustamatu Farewell Gala korraldatud saaks. Ja mitte lihtsalt korraldatud – Mariliis armastab kiiretel aegadel tiimile meenutada protsessi nautimist ja seda, et kõiki tõsiseid asju maailmas on võimalik teha nii, et säilib FUN.

Empaatilise ja intelligentse naisena on Mariliisil eriline võime –  ta oskab näha inimestes nende tugevusi ja potentsiaali. Ta teab, absoluutselt kõikidel on oma väga erilised tugevad küljed ja Mariliis oskab tiimi moodustada just nii, et inimesed saaks oma andeid rakendada ning oma võimete piire nihutada.

Mariliis liidrina on jagaja, ta inspireerib inimesi ennast avades ja iseenda arengut oma tiimiga jagades. Ta julgeb ennast ja oma elu looma ning on iseenda loomisega eeskujuks nii koja liikmetele ja huvilistele.

Mariliisi energia ja oskus inimesi ühendada avaldub hüppelises e‑Koja liikmeskonna juurdekasvus 2019. a:

  • 9 uut liiget JCI e-Kojas
  • 3 uut toetajaliiget JCI e-Kojas

Aasta lõpu  seisuga oli kojas 26 liiget, 6 senaatorit ja 19 toetajaliiget. Nii võimsat kasvutrendi pole ammu nähtud.

Mariliis haaras 2019. a  JCI maailmakongressi gaala projektijuhina punti:

  • 20+ korraldustiimi liiget
  • 50+ vabatahtlikku (Tallinki Tennisehalli transformatsiooniks gaalasaaliks ja peojärgne demonteerimine)

JCI maailmakongressi gaala korralduselt tekkis JCI e-Kojale ja teistele kodadele palju aktiivseid huvilisi, kes said just gaalalt võimsa koosloomise kogemuse.

Väsimatu maailmaparandajana loodab Mariliis ka 2020 aastal kotta tuua uusi särasilmseid inimesi, et saaks veel võimsamalt areneda ning uut luua.                                        

E-Koja liikmed räägivad Mariliisi kohta nii:

“Mariliisi üks parimaid külgi on see, et ta kiirustab aeglaselt. Tema mõttekäik on terav ka kõige pingelistemas olukordades”.

“Mariliis on usaldusväärne, maagiline, positiivne, siiras, abivalmis, aktiivne, kõigele positiivsele “JAH” suhtumisega, särav ja laia silmaringiga”.

Mariliisi presidendi-aastasse sattus ka üks äärmiselt kurb sündmus – armastatud kojakaaslase ja e-Koja presidendikandidaadi Marit Kuuse ootamatu ja varane kaotus.

See omakorda tõi Mariliisi jaoks kaasa teist aastat järjest e‑Koja presidenina jätkamise – see on paras väljakutse, aga Mariliisi enda sõnul on see võimalus teha uuesti, paremini, kasvada ja areneda nii inimese kui liidrina. Just sellise suhtumisega kannab Mariliis JCI väärtusi.

Vallates juhiks olemise kunsti, on Mariliisil muljetavaldav viis delegeerida ülesandeid, ent jätta ülesannete täitmiseks piisavalt loomingulist vabadust. Võib-olla just sellepärast on Mariliisi juhitud projektid ja koja sündmused tulemuslikud ja oodatud.

Tulemuslikud projektid – JCI kongressi gaala oli sündmus suure tähega, selle programm ja korraldus olid tipp-tasemel.

Gaala külalistelt saabus hulgaliselt kiidusõnu ja sellega on järgmise maailmakongressi korraldusmeeskonnale latt väga kõrgele tõstetud, mis on omaette väärtus tervele JCI‑le. Selle peale naerataks Mariliis ja julgustaks järgmist kongressi korraldustiimi: ”Kõik on võimalik, sest loomingulisusel pole piire.” 2020. aastal koolitas Mariliis konverentside korraldamise CO Akadeemias juba järgmist põlvkonda ürituste korraldajaid, jagades oma väärtuslikke kogemusi ja nõuandeid. Mariliis on ka edaspidi nõus JCI-kaid koolitama, jagades seeläbi nii end kui JCI väärtusi laiemale publikule.

  1. aastal algatas e-Koda Järgmised projektid:
  • Teadvusele ja teadlikkusele keskenduv seminaride sari JCI BeConscious
  • Eesti metsasid toetav projekt JCI ForEST

e-Koja tegi 2019. aastal efektiivset koostööd nii JCI Toompeaga (e-Koja sünnipäev ja Eggstavaganza party) kui JCI Tallinnaga (Suvechill). Samuti oli koda aktiivne rahvusvahelisel tasandil – 6 e-koja liiget osales 8.‑11. mail JCI Euroopa Konverentsil Lyonis; 1 koja liige osales JCI Malta korraldatavas projektis „Make it Count – Coaching for Inclusion“; toimus sõpruskohtumine twinning-koja Hämeenlinnaga. Eesti sisestest suurüritustest ja akadeemiatest oli e-Koda esindatud nii JCI Kevadkonverentsil, suvepäevadel kui JCI Estonia Akadeemias. Mariliis seisab selle eest, et e-Koda oleks jätkuvalt pildil, kasvaks ja areneks.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube