e-Koja 2019. aasta kokkuvõte

29.11 toimunud üldkogul tegime kokkuvõtte 2019. aastast

2019. aasta eesmärgid:

 • aktiivne panustamine Maailmakongressi korraldamisse
 • aktiivne osalemine JCI Estonia ja teiste kodade üritustel
 • osaleme rahvusvahelistel üritustel, sh Euroopa Konverentsil Lyonis
 • uinunud liikmete aktiviseerimine ja huviliste liitmine kojaga
 • ühisüritused teiste kodadega ja Twinning chapteriga (Hämeenlinna)

2019. aasta tegevused:

Jaanuar

2. jaanuar – koja lõuna restoranis „Jah, kallis“.

12. jaanuaril toimus superproduktiivne ja erakordselt loominguline e-Koja strateegiapäev. Paika sai aasta tegevusplaan ja jaotatud rollid.
Panime üheskoos aasta 2019 ka visuaalsesse pakendisse moodboardi näol.
Meid külastas ka JCI Estonia esindaja Henry, kellega koos andsime panuse Estonia koja strateegiasse.

31.01 Spordi-LIVE uisutamine Nõmme Gümnaasiumi uisuplatsil ja gurmee õhtusöök Anu Ruuli My Kitchen Ruul’sis

Veebruar

6. veebruaril koja lõuna restoranis & Gastrobar GC Gourmet Casual.

8. veebruaril toimus inspiratsiooniõhtu teemal „Digital Marketing“, koolitaja Hördur Bergsson JCI Islandilt.

Traditsiooniline e-Koja presidendi vastuvõtt toimus sel aastal 22. veebruaril Roseni tornis inspireerituna Lennart Meri teosest “Hõbevalge”. Pidulikku õhkkonda ja JCI spiritit oli nautima tulnud 50 tuuris külalist kaugemalt ja lähedalt. Aitäh kõigile külalistele maailma parima seltkonna eest!

JCI Estonia VP Social Jaane Vinkel kirjeldas üritust nii: “Õhkkond oli pidulik ja samas väga “welcoming”. Lauad olid lookas nii lubatud kiluleibadest kui ka muudest eestlasi kõnetavatest suupistetest ning kulisside taga sahistati, et alati särav president Mariliis oli ise oma pisikeste näpukestega kogu selle hea ja parema sinna ka tekitanud. Mõtestatust soosiva vahepalana serveeriti enne kätlemistseremooniat külalistele ka mõtteterasid Lennart Meri varamust.
Presidenti olid tervitama tulnud kõiksugu karvased ja sulelised, aktivistid ja lihtsad inimesed, kuningannad ja alles huvilised. Teiste hulgas astusid ette P.h.D. Krokodil von genekas, Proua Varrga Härra Mäe Soodevahelt, Lihtsalt Hõbepingviinid ja Lihtsalt Ojari, Proua hõberebane ja härra valge vares, Hr. Brexit ja Pr. Exit, Härra Rehepapp ja mister Ipa, Pop-lauljanna “Poker face” autor Baba Yaga, Preilid Rakvere hõbehaigrud, vürst Wolfgang Trut Hermanius Wolf Taloslandist, Cheburashka Chernobõlist abikaasata, Pr Heli On ja Hr Pilti Pole, Kuningas Prangli saarelt ja kuurortlinna lummuse loojad – balli kuningannad ning Lõuna-Eesti mägede kuninganna.
Järgnesid tantsunumbrid traditsioone hoidva rahvatantsu ja modernsust püüdva flossiga, sõna võttis nii e-koja president Mariliis Männik-Sepp kui ka Senati president Madis Mädamürk, kusjuures viimase kõnes sai meenutatud ka legendaarseid e-koja mõttearendusi JCI kreedo suunal. Pääsu ei olnud ka viktoriinist ja tordist ning lõpuks suundus kogu see ülev meeleolu koos puusa keerutustega edasi sensuaalsete rütmide keskele klubi Teatrisse.”

Märts

6. märtsil koja lõuna restoranis Radio.

21. märtsil toimus Kultuuri-LIVE Vene Teatris.  e-Koda käis koos sõpradega Vene Teatri kulisside taguseid uudistamas. Meeleolukat ekskursiooni vedas teatri tsarinna Tatjana Manevskaja ise:) Pärast nautisime etendust “tragöödilist” versiooni “Eesti matusest”. Tuhat tänu kõigile 21-le LIVE-l osalejatele!

Aprill

3. aprillil koja lõuna restoranis Tsaar.

E-Koja veinireis “The sparkling magic tour”  toimus sel aastal 4.-7. aprillil 2019 Itaalias. Itaalias veinireisil käis e-Koda juba teist aastat järjest. Või söögireisil. Või jäätisereisil. Kuidas keegi … Itaalia poole pealt oli korraldajaks meie koja senaator Evy Sovalia ja Eestis aitas vägesid koondada Jaanika Lill JCI Tallinnast. Nelja päeva jooksul väisasime erinevaid eksklusiivseid Põhja-Itaalia veinimõisasid ja degusteerisime ohtralt erinevaid veinisorte. Külastasime Veronat, seesama Verona, kus elasid kunagi Romeo ja Julia! Ja tutvusime Trentoga.
Mõtestatult proovisime Valpolicella punaseid ja valgeid veine, Ferrari Spumante ja Franciacorta vahuveine. Vähemmõttestatult proovisime kõiksugu teisi tooteid 🙂
Ja siis me sõime, ikka piiritult ja ikka seda kõige kõigemat, mida Itaalial pakkuda on, pastast tiramisuni.
Ükskord sai nalja ka. Itaalia lihtsalt on selline koht, kuhu peab kogu aeg tagasi minema!

8. aprill korraldasime koolituse “Introducing a behavioural approach to consciousness”. BeConscious loengusarja raames toimus motivatsioonikõneleja Jay Johnsoni (USA) seminar tänapäeva ühe oluliseima intelligentsuse vormi ehk sotsiaalse intelligentsuse (ingl.k. behavioural intelligence) teemadel. Saime teada, kuidas saada teadlikumaks nii iseenda kui ka teiste käitumisest ja kasutada seda kasuliku tööriistana.

16. aprillil käisid e-Kodalased tutvumas siidrimaailmaga. Toimus Siidri-LIVE – retk siidri- ja perry-maailmasse Siidrimajas. Kaire Jakobson, kes meile viis läbi degustatsiooni ja vastas kõigile meie küsimustele, on kahtlusteta number üks spetsialist siinmail! Kaire teab siidritest kõike ja siidrimaailmas kõiki. Saime teada palju uut ja vägagi huvitavat ning soovitame kõikidele sõpradele läbi astuda Siidrimajast http://www.siidrimaja.ee. Kindlasti soovitame ka just siidridegustatsiooni, mis on tõeliselt silmi ja maitsemeeli avardav!

21. aprillil ja 14. mail tegime Spordi-LIVE raames tutvust vastupidavuse treeningu Crossfiti’ga. Me ju kõik teame, et liikumine tekitab õnnehormoone. Mis seal salata – õnnehormoonid meile meeldivad.
Seetõttu proovime järjepidevalt leida nende tootmiseks erinevaid mooduseid. Kohtumine oli aktiivne, veidi väsitav ja vägagi meeldiv. Täname Pirital asuvat Must Crossfit’i ja treener Anni Tagapere’t! Must love crossfit!

12. aprillil  tähistasime Eggstravaganza peol eggstra-pidulikult e-Koja 19ndat sünnipäeva, mida korraldasime koostöös JCI Toompeaga. Avatud sai šampus või kaks või … Teate, mis juhtub, kui e-Koda ja Toompea oma peod ühendavad? Midagi üsna eggstravagantset! Dresscode oli ka. Nimelt tuli riietuda nii, nagu keegi veel kunagi varem kodust välja polnud julgenud tulla 😉

Mai

2. mail koja lõuna restoranis Jahu.

8.-11. mail osalesime JCI Euroopa Konverentsil Lyonis.

21. mail toimus Ettevõtte-LIVE Telias ja e-Koja üldkogu. Kinnitasime 2018. aasta majandusaasta aruande ja võtsime vastu ühe uue liikme – teretulemast e-perre Kätlin Koemets! LIVE raames käisime külas Telial ja uudistasime Telia kontori ägedaid ruume. Suur tänu Minni Noole’le (JCI Toompea) külasakäigu korraldamise eest!

Juuni

5. juunil koja lõuna restoranis Pelm.

Juuli

2. juulil käis e-Koda merel Kahvelkuunar Michell’iga. Ühel päeval tegi eelmise aasta president Jaanus ettepaneku minna kahvelkuunar Michelle’iga Tallinna lahele seilama. Mõeldud-tehtud.
Meri, tuul, päike, rõõm, vihm, saun, naer, söök, jook, heietamised ja palju muud. Aitäh, kapten Marek ning järgmise korrani, e-Koja kamp!

3. juulil koja lõuna restoranis ÜLO.

August

7. august koja lõuna Ragu kohvik-restos.

9.-11. augustil toimus e-Koja suvechill koos JCI Tallinnaga. Üheks päikeseliseks augusti nädalavahetuseks ühendasid JCI e-Koja ja JCI Tallinna kodalased oma meeled ja jõud ning üks suur chill-grill sai alata.
Selle nädalavahetuse käigus said toitu nii keha kui ka vaim erinevate põnevate töötubade, joogapraktikate, tantsu-tralli kui ka varahommikuni kestvate sauna- ja naeruteraapiate näol.
Igaüks tegi, mida tahtis ja kulges täpselt enda tempos. Vahepeal läks tempo ka päris tempokaks Meid külastas ka JCI Maailmakoja president Alexander Tio, kes arutles JCI kui organisatsiooni olemuse ning tuleviku teemade üle.

21. augustil toimus „BeConscious“ seminaride sarja raames lühiseminar Self-Mastery“. Saime osa enesemeisterlikkuse ja sisemise väe avamise praktikaid tutvustavast lühiseminarist, mille viis läbi maailmakuulus teadlikku elamist õpetav inspiratsioonikirjanik ning õpetaja Colin Sission Uus-Meremaalt. Colini õpetus andis lihtsad meetodid emotsioonide, reaktsioonide ja rändava meele kontrolli all hoidmiseks, olles läbi põimunud võimsatest kohalolu praktikatest.

September

4. septembril koja lõuna restoranis Charlie’s Corner.

15. septembril toimus e-koja perepäeva raames bowling. Sel tormisel sügisõhtul kogusid e-kodalased oma pered kokku ja kohtusid Kristiine O’Learys’es. Sai lennutatud kuule bowlinguradadel. Sport võitis!

Oktoober

1. oktoobril toimus ettevõtte-LIVE Veriffis. LIVE raames külastasime idufirmat Veriff, mis pakub inimeste digitaalse tuvastamise teenust. Tegemist on väga ägeda ja eduka startup’iga, mis kiirelt areneb ja laieneb. Veriffi Chief Marketing Officer Triin Uustalu rääkis meile Veriffist, selle algusaegadest ning sellest, kuhu nad on hetkel jõudnud.

2. oktoobril kojalõuna Bopp kohvikus.

18. oktoobril toimus e-Koja Social Event Saku Gastros Rotermannis

30. oktoober – Seitseteist Vein & Restos

November

E-Koja panus: 4.-8. novembril 2019  JCI Maailmakongressi

Kõik tänavad kõiki ja kõik on nii õnnelikud, et JCI World Congress lõpuks ringiga Eestisse jõudis ja nii võimsalt maha sai peetud. Kuidas siis meiegi teisiti saame 😛 Aga selle kõige juures oleme me eriti rahul, et lausa niiiii palju e-Koja liikmeid oli seotud just entertainment programmi valmimise ja projektide juhtimisega – e-Koja väärtustele ja põhimõtetele omaselt! 💗

Peale galat toimus laupäeval e-Koja BeConscious raames Simon Alexander Ong’i loeng ja seal jäi kõrvu üks innustav mõte.
Less “I’ll believe it when I see it”, more “I’ll see it when I believe it”!

Rohkem sõnu ei olegi vaja. Küll aga annab selle, kuidas me uskusime ja tegime ning seetõttu ka oi-kuidas-nägime, edasi Eneli Riim Photography kokku pandud videoklipp lõpugalast, mille niivõrd hästi õnnestumise üle kogu e-Koda eriti uhke on! Videot saab vaadata siin.

 • 1.Siim Lepisk – Innovation Days & Hackathon Project Manager
 • 2.Eeva-Liisa Puidet – Opening Ceremony Project Manager
 • 3.Katre Laan – Japan Night Project Manager
 • 4.Mariliis Männik – Farewell Gala Project Manager
 • 5.Mihkel Marinfeld – Public Transport Manager
 • 6.Tiina Noot – ASE board meeting & BumbleBee
 • 7.Marko Seemen – Home Hospitality Dinners
 • 8.Anneli Teppo-Toost – Senators Lunch
 • 9.Eneli Riim – Videographer
 • 10.Triin Parmsoo – Business Matchmaking event, country manager
 • 11.Marit Kuusk – previous entertainment team director
 • 12.Epp Sinisaar – previous entertainment team vice-director
 • 13.Jessika Petrov – previous entertainment team vice-director
 • 14.Meelis Kiisk – previous partnership team member, country manager
 • 15.Kätlin Koemets – team member of Innovation Days & Hackathon
 • 16.Andrus Vare –  country manager
 • + volunteers in diferent teams

9.11 loeng “Energy Management“, koolitaja Simon Alexander Ong

21.11 Sauna-LIVE Andrus Vare Saunumis

29.11 e-Koja valimisüldkogu

29.11 toimus JCI e-Koda rahulikus võtmes üldkogu. Kõigepealt rääkis Kristel Rannamees meile lühidalt konstellatsioonide põnevast maailmast. Seejärel tutvustas JCI Estonia president Anni Oja JCI olemust ja ajalugu.

Üldkogul vaatasime tagasi ja otsa möödunud aastale, suurematele saavutustele ja uutele veel suurematele plaanidele.

Aplodeerides andsime välja legendaarse FAP auhinna Maailmakongressil ennastunustavalt panustanud Siim Lepisk’ule.

E-Koja perre võtsime vastu rekordarvu – 11 uut imelist inimest – tervelt 8 liiget ning lisaks 3 toetajaliiget. Palju õnne meile kõigile!

Tere tulemast roosasse ja lõbusasse seltskonda Liisa Kattai, Eeva-Liisa Puidet, Mario Matvei, Katri Leevand, Priit Lilleväli, Anu Leisner, Piret Kartus, Kristel Rannamees, Peep Õunapuu, Tarvo Nurmeots ja Kalle Nõlvak!

Fotod (Mario Matvei)

Detsember

4. detsember – Bistroo Lore

 

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube