JCI Toompea ja TIK koostöös toimub ettevõtluse koolitus noortele


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

Ka käesolev aasta ei erine eelnevatest ja JCI Toompeaga koostöös leiab Tallinna Inglise Kolledžis aset Ettevõtluse aluste algkursus.
Juba 6-ndat hooaega tegutsev kursuseseeria on saanud lahutamatuks osaks Tallinna Inglise Kolledži (edaspidi TIK) õppekavast. See õpetab 10. klassi õpilastele ettevõtluse põhitõdesid ja koondab külalislektoritena enda alla oma ala professionaalid.
Tänaseks on toimunud käesoleva hooaja kursusest 9 tundi, milles on kaasa löönud Kuno Peek, Elmo Puidet, Kaspar Karik, Indrek Põldvee, Urmas Uibomäe, Minni Nool, Heliina Teder ja Jaanika Lill.
Kursusel osaleb 29 õpilast, kellest on moodustatud 9 erinevat meeskonda.
Äriideed varieeruvad seinast seina. On ärilt-ärile, kui ka ärilt-lõpptarbijale äriideid. Nii mõnelgi on lektorite hinnangul võimalik oma äriidee päriselt tõeks teha ning selle abil raha teenima hakata.
Esimene võimalus enda proovile panekuks on teha päris oma õpilasfirma, millega tegelemine võib saada 11. klassi üheks kirkaimaks elamuseks, kui see tee valikainena valida.
Selleaastase projektijuhi Kaspar Kariku sõnul proovivad nad JCI poolelt teha kõik, et iga kursusega jätkaks järjest rohkem noori õpilasfirmadega toimetamist. ‘’JCI soov on anda neile energia ja ettevõtlikkuse laeng, mis kannaks neid edasi läbi kooli ja esimeste töökogemuste.
See on suurepärane vanus suunata meie noori unistama suuremalt, mõtlema laiemalt ja panna tegutsema oma äriideede kallal. Soovin ise, et oleksin kasutanud selles vanuses õpilasfirma loomise võimalust. Nüüd saan vähemalt pakkuda seda teistele.’’

Tegu on tänasel päeval ainukese sellelaadse kursusega Eesti JCI (www.jci.ee) ja kooli vahel.

Kursus kestab kuni 21.veebruarini.

Rohkem infot JCI Toompea facebooki lehelt https://www.facebook.com/JCIToompea

Tunned huvi sarnase kursuse vastu oma koolis? Võta ühendust:
Kaspar Karik- kasparkarik@gmail.com

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube