JCI Estonia Presidendiballi kokkuvõte 2018

2018. aastal oli JCI e-Kojal ainulaadne võimalus korraldada JCI Estonia Presidendiballi.

Arvestades, et JCI e-Koda on tuntud ülilahedate ja meeldejäävate pidude korraldamisel, oli publik põnevil ja samas ka pisut skeptiline. Teadagi oli õhtu garanteeritud olema glamuurne, kuid kunagi varem polnud seda sündmust korraldanud JCI e-Koda!

JCI Estonia aastasündmuse, 29nda Presidendiballi, tegid eriliseks:

 • TEEMA – TROONIDE MÄNG – Idee genereeriti Troonide Mängu triloogiast, kus erinevate piirkondade vahel käib võitlus Raudse Trooni üle. Tegevus põhineb George R. R. Martini romaanisarjal “Jää ja tule laul”. Loo tegevus inspireeris 2018 Estonia Presidendiballi kontseptsiooni, kus on palju erinevaid liidreid ja käib “võitlus” trooni üle. Siin lähtuti JCI juhtimise motost – one year to lead. Läänes rohkem tuntust kogunud ja 10 aastat kestnud seriaal on kuulsaks saanud oma põimunud tegevuste ja suhete, sh stseenid veriste ja detailsete läbikäimiste kohta, mis omakorda hoidis põnevus seriaali vältel. See vürtsikus ja põnevus kohandati vastavalt Presidendiballi turundusse, pisut müstiliselt ent siiski e-Kojalikult (loe: meeleolukalt ja kaasahaaravalt).

 • STIIL – Inspiratsiooni ammutati lisaks Inglismaa ajaloole ja Rooside sõja ajastule kodumaa ajaloost ja Viimse Reliikvia filmist. Peoks valmistudes kohtusid balli organiseerimistiimi liikmed mitmete külalistega teater Estonia kostüümilaenutuses, vahetades põnevaid muljeid ja õhinat külaliste seas enne pidu. Suur rõhk oli pandud miljöö kujundusele ja dekoratsioonile mõeldes keskaja idüllilise keskkonna loomisel, kus annavad õhtule ilmet küünlasära, puit ja sõbrunemiseks pikad lauad.

 • KÜLALISED ja PRESIDENDID – Ballil osales 150 inimest, 11 erinevast kohalikust kojast ja 20 külalist välismaalt (Soomest, Lätist, Norrast ja Inglismaalt). Üritus korraldati 6-liikmelise tiimiga JCI e-Kojast ja JCI Tallinna kojast ning üks liige oli väljastpool JCI-d. Kui tavaliselt on Presidendiball olnud detsembrikuu alguses, siis 28ndal detsembril 2018 tuli ilmsiks, et mitmed kohaliku koja presidendid nautisid seda pidu kui viimast võimalust nautida oma viimaseid päevi koja presidendina.

 • KOHT – Olgugi, et peokohta sai mitu korda vahetatud leiti, et kõige sobivam balli korraldamiseks on tänapäeva võtmes “kõrts”. Kochi Aitade miljöö sobis Troonide Mängu temaatikaga kokku nagu kirss tordil. Laud oli lookas ning avaras ruumis ümbritsetud kiviseintega mõjus tuletantsija etteate teatraalselt. Armsalt väike lava sai mitmel korral okupeeritud kaunite JCI laulikutega.

 • LOTERII – 2018 Estonia Presidendiballi vindiga loos müüdi läbi nagu soe sai! Loterii eripäraks oli JCI inimeste tundma õppimine ja koos põnevates tegevustes osalemine. Traditsioonilise loterii näol erinevate teenuste ja toodete asemel kutsusime üles oma inimesi pakkuma vahvaid koosviibimise viise nagu pildistamine rabas, hommikujooga rituaal, ühine kokkamine ja palju muud. Rõõm oli tõdeda, et mitmed välismaalased läksid ideega kaasa ning pakkusid välja võimalusi, kuidas üksteist paremini tundma õppima nii kodulinnas kui ka võõrsil!
 • MUUSIKA – Traditsioonid on toredad, kuid elu ei pea alati sama teekonda käima. JCI e-Koja poolt korraldatud ball oli hea näide sellest. Tantsumuusika oli vastavalt teemale. Õhtusöögi saatel hoidsid tuju üleval ja laulsid Rondelluse muusikud plokkflöödide, torupilli ja käsitrummi saatel. Õhtu tõmbas käima Dreamers. Koosseis, kes on varasemalt mitmel JCI üritusel mänginud ei jätkunud külmaks kedagi ka seekord. JCI e-Koda tõmbab vindi korralikult üle ning jättis 

  avavalsi järgmiseks balliks. Seekord said kõik külalised olla need esimesed õnnelikud ja tantsupõranda kuumaks kütta!
  AFTERPARTY – Ball ei lõppenud mitte ühe peoga, vaid õhtu jätkus klubis Teater ning tantsiti hommikutundideni e-Kojalikult JCI-kate ühes lemmikus tantsuklubis Baila.Suur, suur aitäh JCI Tallinna kojale võimaluse
  eest korraldada Presidendiball JCI e-Koja võtmes 🙂

Õhtu ja kaunite külaliste soojad emotsioonid jäädvustas fotograaf Patrik Tamm.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube