Kokkuvõte Maailmakongressilt Kanadast (Helen Ertis)

img_3431

Secy 2017 Helen Ertis esimene rahvusvahelise JCI konverentsi külastus Kanadas, Quebeckis. 

Enne konverentsi otsustasid “7 vaprat” eestlast teha road tripi läbi Kanada. Selleks, et Kanadaga lähemalt tutvust teha, võtsime ette veidi hullumeelse teekonna – saabudes idarannikule, lendasime edasi läänerannikule ja alustasime sealt ligi 6000 km pikkust automatka läbi Kanada, idarannikule tagasi. Reisikaaslaste lõbus tuju ja vaimukad naljad olid selleks pärituuleks, mis aitasid läbida pikki kilomeetreid. Päevad möödusid kui lennates, iga päev mõni uus koht ja uued elamused.

Kanada on väga ilus maa, oma siniste järvede ja hingematvalt kauni loodusega. Saime näha Kanada looduse ilu kogu selle värvirikkuses, sest just sügisel näitab Kanada rahvuslik sümbol, vahtraleht, end oma värvikirevas rüüs. Soovitan külastada Banffi, Lake Louise’i ja Peyto Lake’i. Kui Kanadas reisida, siis tasub kindlasti ka Niagara juga üle vaadata. Kanada metropolid Vancouver ja Toronto on suursugused ja põnevad vaatamisväärsused.

Konverentsi linn Quebeck jättis samuti väga hea mulje, ilus ja hubane. Maailmakongressi avatseremoonia oli väga hästi ja huvitavalt, efektsete lahendustega korraldatud. Sellele järgnev Kanada pidu oli väga kaasahaarav, üldiselt olid kõik konverentsi peod meeldejäävad, eriti silmapaistev oli Halloweeni tähistamine. Kanadas oli hakatud selleks päevaks ettevalmistusi tegema juba 3 nädalat varem. Tegeldakse pikalt ja põhjalikult, nähakse väga palju vaeva majade kaunistamisega, riietega, meigiga jne.

Konverentsil õnnestus kuulata kahte väga head key note’i. Esimeseks olid vennad Molsonid, kuulsast Canadian õllebrändi firmast. Tooksin sealt välja mõned mõtted, mida oleks kasulik järgida ka meil:

  • Eksisteerib palju erinevaid viise, kuidas olla juht ja kuidas saavutada edu, aga ma arvan, et kõige tähtsam on kuulata, mida inimesed ütlevad ja mõelda nende tunnetele.
  • Hea juht on ümbritsetud inimestest, kes on hästi kvalifitseeritud, omavad väljakujunenud väärtusi, usuvad tiimitöösse.

Konverentsi programm kulmineerus astronaut Chris Hadfieldi külmavärinaid tekitava ja inspireeriva ettekandega kosmoselendudest. Paar mõtet ka temalt:

  • Ma arvan, et on väga oluline see viis, kuidas me esitame endile väljakutseid, kuidas me saavutame midagi, mis on võimatu, kuidas me distsiplineerime ja valmistame end väljakutseteks ette, säilitades sealjuures rahu.
  • Tähtis on soov koopereeruda meile seni harjumatul viisil.
  • Täna me näeme oma planeeti sellisena nagu me pole teda näinud kunagi varem. Me peame nägema teda ühtse tervikuna ja peame seda nägemust jagama seni, kuni igaüks saab sellest teadlikuks. Uus tehnoloogia ja ettekujutlus tulevikust on meie liigile hädavajalik.

Soovitan kindlasti külastada erinevaid rahvusvahelisi konverentse – hea võimalus reisida, tutvuda uute riikidega ja saada juurde uusi tutvusi – saate kustumatud mälestused kogu eluks 🙂
Heleniga jutustas Mariliis. Aitäh Helen:)

pilt-1

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube