JCI Tallinna liidrid käisid Omnivas juhtimistarkust ammutamas

JCI Tallinna liidrid käisid Omnivas juhtimistarkust ammutamas

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda JCI Tallinn alustas 2016. aastal uue õppimisformaadiga, milleks on Juhtimisklubi. Juhtimisklubi oleme algatanud selleks, et pakkuda vähese juhtimiskogemusega juhi rollis olevatele aktiivsetele liikmetele:

 praktilist nõu ja ideid erinevate juhtimisolukordade ja väljakutsete lahendamiseks;

 kasulikke nippe ja „tööriistu“ igapäevase juhtimispraktika arendamiseks ja juhina paremate

tulemuste saavutamiseks;

 enesekindlust ja julgust juhi rolli võtmiseks ning kandmiseks.

Juhtimisklubi ei ole koolitus, vaid „töötab“ töötoa/vestlusringi formaadis, kus on fookuses praktikate jagamine, arutelud ning reaalsete juhtimisolukordade lahendamine. Selleks, et vähese kogemusega liidrid oma juhtimispraktikat ja –oskusi arendada saaksid, kaasame igasse Juhtimisklubisse ühe pikaajalise kogemusega inimeste juhi.

Oma esimeses Juhtimisklubis, mis toimus 31.03.2016, valisime teemal „Meeskondade loomine ja tulemuslik töölepanemine“ know-how jagajaks välja Sten Argose. Minu varasem koostöökogemus Steniga on näidanud seda, et tegemist on tugeva inimeste juhiga, kes suudab valida oma meeskonda õigeid inimesi ning innustada nad ühiselt tööle nii, et saavutatakse kõik ootused ja veel enam! 2,5-tunnine Juhtimisklubi täitis kõigi osalenute ootused ja Juhtimisklubi eesmärgid sajaprotsendiliselt!

Osalejad kiitsid nii Klubi formaati kui Steni kogemuste jagajana. Steni puhul hinnati avatust ja oskust anda edasi konkreetseid praktilisi näiteid ja nõuandeid. Igaüks osalejatest sai Klubist midagi väärtuslikku kaasa võtta – olgu selleks konkreetne juhtimisalane „tööriist“, ideed teatud olukordade lahendamiseks, kinnitus oma senisele juhtimispraktikale või lihtsalt kuhjana innustust ja inspiratsiooni!

Mida osalejad ise Juhtimisklubist räägivad:

„Sellises diskussiooniformaadis juhtimisklubi oli väga huvitav vaheldus igasugustele infoküllastele tavaloengutele. Läbi diskussiooni ja oma kogemuste jagamise tekib palju huvitavaid ja kasulikke mõtteid ning assotsiatsioone. Mulle meeldis, et Sten rääkis nii failidest kui õnnestumistest ja mulle meeldisid tema mõtted juhiks olemise kohta. Kõige vahvam mõte, mida juba mitmete inimestega olen jaganud, on arvamiste kohta. Steni lause „assume – you make an ass on you and me“ – jäi mulle eriti hästi meelde“ (Kai Kuusik-Greenbaum, Rat Race 2016 turundusjuht).

„Olen eelnevalt käinud päris mitmel meeskonna ja juhtimise koolitustel ning sellest tulenevalt olen õppinud koolitusele minnes olema avatud ja ilma eelarvamusteta ning seda hoiakut hoidsin ka antud koolitusele tulles. Antud koolituse puhul oli põnev kuulata Steni värvikat karjääri ja tema lugusid/situatsioone. Eriti meeldis tema otsekohesus ja konkreetsus. Kuna ma ise olen sarnast tüüpi, oli lihtne temaga suhestuda ja mõista tema mõttekäiku. Mille ma endaga kaasa võtsin sellelt sündmuselt oli pigem juba olemasoleva mõtte kinnitamine nö, et teatud olukordades on oluline ja võib ka ebapopulaarsed otsuseid teha, et edasi liikuda ja eesmärkideni jõuda- ei ole vaja heietada, kui on selge, et asja ei saa“ (Jaanika Prillog, BeWise 2015/2016 turundusjuht).

„Olles tutvunud Steni LinkedIn profiiliga ootasin, et tuleb huvitav õhtu täis juhtimiskaasuseid ja näiteid elust enesest ja ilma sügava teooriata ning skeemideta. Ja sündmus vastas 100% ootustele. Oli huvitav kuulata Steni tähelepanekuid ja samal ajal tõmmata paralleele oma eluga ning oma kaasuste ja juhtumitega. Päris mitmed juhtimise ja organisatsiooni toimimise põhitõed leidsid järjekordse kinnituse ning läbi praktiliste näidete loodetavasti jäid ka paremini meelde. Üks "reegel" sai Steni poolt väga ilusti sõnastatud: “parem nutta psühholoogi juures, kui naerda psühhiaatri juures”. Kindlasti tasub seda endale meelde tuletada raskematel aegadel (Nadezhda Rudich, JCI Presidendiball 2016 projektijuht).

Oleme tänulikud Omnivale ja Stenile sooja vastuvõtu eest! Teie toetusel on nüüd mitmes Eesti ettevõttes kraadi võrra tugevamad, enesekindlamad ja oskuslikumad juhid!

Kristi Schumann, JCI Tallinn Täidesaatev Asepresident 2016; Juhtimisklubi algataja ja eestvedaja

Ettevõtlike Noorte Koda ehk JCI on rahvusvaheline võrgustik aktiivsetele inimestele. JCI pakub oma liikmetele arengukeskkonda oma juhtimisoskuste, sotsiaalse vastutustunde, ettevõtlikkuse ja rahvusvahelise koostöö arendamiseks, et innustada noori inimesi looma positiivset muutust ühiskonda. JCI tegutseb täna rohkem kui 100 maailma riigis.

 

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube