Liidrihoiatus – Tiina Tali

LIIDRIHOIATUS – Tiina Tali

 

2016. aastal on koja üks fookustest juhtimine, liidriks olemine ja liidriks kasvamine. Liidrihoiatusega

soovime tähelepanu pöörata neile kodalastele, kes on natuke juba kojas aktiivsed olnud ja kelle

Pilt_Tiina Tali_JCI

senist tegutsemist nähes võib valjul häälel öelda: „Vaadake ette! Just tema on järgmine koja liider!“ Sest ta on aktiivne, entusiastlik ning tekitab inimestes soovi temaga kaasa tegutseda!

Meie esimeseks liidrihoiatuseks on Rat Race 2015 turundusjuht ja 2016 projektijuht Tiina Tali!

Räägime Tiinaga Tiinast, tema tegemistest ning juhtimisest ja liidriks olemisest.

Tiina, kõik kodalased Sind kindlasti veel ei tunne. Palun tee väike sissejuhatus iseendasse!

JCI tegemiste juurde tulin aasta tagasi ning alustasin kohe tööd Rat Race 2015 projektis turundusjuhina. Minu jaoks on alati olnud oluline teha elus midagi uut ja tuua end välja igapäevaset rutiinist, et näha elu võimalikult erinevatest külgedest. Igapäevaselt töötan Coop Finants ASis müügi- ja turundusjuhina. Juhtimise kogemust on mul 4 aastat, nii, et olen sellel teemal veel päris roheline. Usun, et heaks juhiks kasvatakse läbi kogemuste.

Missugust kohta JCI Sinu elus täidab? Miks Sa end JCI-iga sidunud oled?

JCI on kooslus heast seltskonnast, arendavatest tegevustest ja inspireerivatest inimestest. JCI on toonud minu ellu palju toredaid uusi sõpru, laiendanud minu silmaringi ning andnud võimaluse ennast arendada igapäevasest tööst erinevates valdkondades.

Miks Rat Race? Mis Sind innustas teist hooaega samale projektile pühenduma?

Rat Race ühendab endas heategevuse ja laheda meeleoluga sündmuse. See projekt annab võimaluse teha heategevust läbi toreda ürituse, samas kogudes hulgaliselt kogemusi suurema profiiliga ürituste korraldamiseks. Esimesel aastal Rat Racei juures elasin alles sisse koja ellu ja projektidesse. Sel aastal saan projekti teha juba palju teadlikumalt, kasutades varasemat kogemust. Rat Racei kaks aastat on minu jaoks väga erinevad, sest roll ja vastutus on hoopis teine, mis ei tee seda projekti minu jaoks igavaks vaid pigem vastupidi – väga mitmekülgseks.

Missugused omadused peaksid Sinu arvates ühel inimesel olema, et teda saaks liidriks nimetada ja et inimesed temaga koos suuri tegusid teha tahaksid?

Selleks, et olla liider peab julgema võtta vastutust. Usun, et vastutust ei anta vaid seda võetakse. Ilma julguseta riskida ja eksida ei ole samuti võimalik saavutada väga head tulemust. Selleks, et inimesed sinuga kaasa tuleksid, tuleb jagada enda ideid müües need maha ka enda meeskonnale. Usaldada neid inimesi, kelle sa oled enda meeskonda valinud ja andma neile piisavalt vabadust enda ideid ellu viia. Kindlasti peaks olema heal juhil ka hea empaatiavõime. Minu jaoks on juhtimine koostöö enda meeskonnaga. Mõlema rollid on väga olulised, meeskond ei tööta ilma juhita ja juhil pole üksi midagi teha. Samas tuleb osata mõista, hinnata ja aru saada oma meeskonnaliikme arvamustest ja mõtetest ning neid ühildada läbi kompromisside enda omadega, et sünniks mõlemaid osapooli rahuldav lahendus.

Mis on Sinu arvates juhtimises kõige keerulisem väljakutse? Kuidas Sina selleks väljakutseks valmis oled?

Pingeid tekitavate olukordade lahendamine. Ilmselt on see teema elus alati keeruline – kommunikeerida meeskonnale ebapopulaarset otsust ja säilitada ka pärast seda meeskonna edu. Selliste olukordade puhul ei tohi jätta meeskonda üksi. Probleemist tuleb rääkida ning leida algselt kõige muret tekitavamas olukorras positiivseid jooni või viis, kuidas tekkinud situatsiooni enda jaoks positiivseks muuta.

Mis on Sinu jaoks juhtimise miljoni dollari küsimus? Et kui sellele küsimusele vastust teaks, võiks hetkega juhtimisguru olla? 

Minu jaoks on olulised juhtimise juures: meeskond ja meeskonna motivatsioon. Seega on küsimus, kuidas tunda ära just see “õige” ja kuidas hoida meeskonna motivatsioon üleval.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube