JCI Estonia Fresh Up 17. oktoobril Haapsalu Kutsehariduskeskuses


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

17. oktoobril toimuva Fresh-Up’i teemaks on hirm kuna pole saladus, et nii uutel huvilistel kui uuel aastal juhatusse astujatel võib esineda teatavaid hirme tuleviku ees. But be not afraid my friend! Sest meil on Sinu jaoks ette valmistatud üks vinge laupäev!

Eriti ongi oodatud Fresh Upist osa saama kõikide kodade huvilised ja kandidaadid (vanad olijad peaksid iseenesestmõistetavalt aru saama, et nii heast üritusest ei saa kõrvale jääda). Toimumiskohaks on Haapsalu Kutsehariduskeskus (Ehitajate tee 3, Uuemõisa).
17. oktoobril alustame päeva kell 9.00 huvilistele ja kandidaatidele suunatud koolitusega JCI Achieve, mida viib läbi JCI Estonia president Kaspar Ilves isiklikult.

Ülejäänud osalejad võivad koguneda 10.30 hommikukohvile ja kell 11.00 alustame põhiprogrammiga. Suurem rõhk on töötubadel ning niisama esinejaid on ainult kaks, kuid see eest on tegemist tapvalt põnevate meestega:

 

aaa

Roy Strider räägib hirmude transformeerimisest ehk muundamisest positiivseteks. Teda on raske lühidalt tutvustada; kuidas ka ei kirjutaks, jääb ikka midagi olulist ütlemata. Olgu siis mõned tuntumad märksõnad: kirjanik, maailmarändur, aktivist (Greenpeace ja Amnesty International), budist, ansamblite Vennaskond, Flowers of Romance ja Ultramelanhool liige, vabamõtleja ja Tiibeti eestkõneleja.

aaa

Teine kõneleja Ivo Peets on olnud Afganistani missioonil rühmaülem. Ta räägib meile sellest, kuidas motiveeritakse sõdureid hirmule vastu minema ning jagab ka näiteid ning enda värvikamaid kogemusi missioonil käimisest.

Lisaks on meid ootamas huvitavad töötoad nagu hirmu maalimine ja ka etiketikoolitus, pärast mida ei tule enam kellelgi omal nahal läbi elada Leonardo Dicaprio kuulsat stseeni Titanicust, kus ta kõrgseltskonnaga ühes lauas istudes juurdleb, millist nendest 10st söögiriistast kõigepealt kasutada.

Ette on nähtud ka 2 psühhodraama töötuba, üks hommikul ning teine hiljem, sest selles salapärases töötoas saab korraga osaleda ainult kuni 16 inimest ning oleks hea kui nad ka end üksteise seltskonnas mugavalt tunneks (oma sõpruskonna registreerimiseks töötuppa kirjuta korraldajatele). Mis see psühhodraama endast kujutab? 

aaa

See on koondnimetus grupitöö meetodile, mis kasutab elu ja inimsuhete kirjeldamiseks, analüüsiks ja lahendamiseks teatrialaseid mõisteid ning draamavorme. Psühhodraamaks nimetatakse ka psühhodraama laval esitatavat situatsiooni, mängitavat lugu. Psühhodraama, sotsiomeetria ja grupipsühhoteraapia isaks loetakse Viinis ja New York’is tegutsenud psühhiaatrit Jacob Levy Morenot. Moreno filosoofia teoreetilisteks alusteks on rolliteooria, sotsiaalsus ja suhted ning teooria loovast ja spontaansest inimesest. Hirmu töötoas on võimalik tuttavaks saada enda ja teiste hirmudega ning kogeda, kuidas muuta hirm väljakutseks. Psühhodraama töötuba viib läbi Mare Tereping, kes on õppinud psühhodraamat 8 aastat, sooritanud psühhodraama grupijuhi eksami ja jätkab õpinguid psühhodraama lavastaja – psühhoterapeudi väljaõppes Tartu Psühhodraama Instituudis.

Lisaks on oodata, meie oma au ja uhkust Haapsalu tublisid vehklejaid seda ala demonstreerima ning soovijatel on võimalus ka ise proovida kui lihtne, keeruline või HIRMUS torgete eest eemale põiklemine on. Vehklemismeistrite treener Helen Nelis-Naukas räägib ka lähemalt sellest, kuidas sellel psühholoogiliselt raskel alal hakkama saada. Tihti ollakse väljaspool vehklemisrada sõbrad kuid rajal tuleb üksteist n-ö tappa. Siinkohal saab paralleele tõmmata ka JCI ja meie ühiste projektide planeerimisega, mille käigus asjad võivad vahel väga tuliseks minna.


Päevase osa lõpetame veidi pidulikumalt. Presidendid osalevad banketil kettidega. Kuna Fresh Upil on palju rõhku huvilistele pandud, siis selle osa alguses ootame igalt kojalt väikest tutvustust oma koja kohta, et kõigil pilt selge oleks, millised kojad üldse Eestis tegutsevad. Tutvustamisele tulevad ka tulevased kodade projektid, kätte antakse JCI Estonia auhinnad ja aset leiab seal ka Eesti koja valimisüldkogu.


Päevase osa lõpetame orienteeruvalt kell 18.30 ja siis suundume kõik hotelli kostüüme vahetama õhtuseks peoks, mille teemaks on HORROR. Igaüks saab riietada end vastavalt sellele, mis talle kõige hirmuäratavam tundub. Kardad kolle? Võib-olla hoopis tolmurulle? Lase oma fantaasial vabalt lennata.


Fresh Upi ametlik hotell on Kongo hotell (Kalda 19, Haapsalu) http://kongohotel.ee/et/ . Voodikoht koos hommikusöögi ning hommikuse värskendava basseini ja mullijoogiga on 30 eurot inimese kohta. Koha broneerimine käib üldise registreerimise alt, valides paketi päevane+pidu+majutus.


Kui õhtuks kostüümid selga aetud, võtab meid hotelli juurest peale buss, mis viib meid tagasi Kutsehariduskeskusesse, kus orienteeruvalt kell 20.00 alustame õhtuse osaga. Peol ootab meid rikkalik buffee laud, baar, live muusika, viie rütmi tants ja palju muid lahedaid üllatusi. Esimese peoga lõpetame kell 02.00 ja siis suundume edasi Haapsalu kõige populaarsemasse öölokaali APTEK, mis asub Haapsalu vanas apteegis, kus linnalegendi järgi ka kummitama pidavat. Seal saab igaüks endale ise sobivaid retsepte lasta välja kirjutada, et koiduvalguseni vastu pidada ning siis tuhaks lahvatada!


Lõpetuseks, pidage meeles, et hirmul on suured silmad!
Täpne ajakava peagi!


Registreerimine üritusele JCI kodulehel
https://www.jci.ee/events/fresh-up/


Saadaval erinevad paketid:
Ainult päevane osa 25 eurot
Päevane osa ja pidu 35 eurot
Ainult pidu 15 eurot
Päevane osa + pidu + majutus 65 eurot


Lisaküsimused marissaar@hotmail.com

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube