Installatsioon “Piirideta elu” rändnäitus on külastanud kuute kojalinna ja jõuab oktoobris Tartusse.

Koostöös veebiplatvormiga Helpific sai Nordic konverentsil alguse näituse vormis teavituskampaania, mis kutsub üles murdma ühiskonnas valitsevaid eelarvamusi erivajadustega inimestesse ja avardama võimalike vabatahtlike teadlikkust, kes täna veel vabatahtlikuna ei tegutse. Installatsiooni “Piirideta elu”kunstiliseks kangelaseks on kuus erivajadusega noort, kelle erilisi pildilugusid on koostöös JCI kohalike kodadega avalikkusele esitletud Tallinnas, Pärnus, Haapsalus, Raplas, Rakveres ja Viljandis.

Sügispäevade ajal 16. oktoobril jõuab rändnäitus Helpifici tuuri raames Tartusse, kus täiendavalt toimuvad Helpifici Infopäeva töötoad erivajadustega noorte tööhõive, ühiskonnas valitsevate stigmade ja vabatahtliku tegevusega seotud teemadel. Samuti on võimalik kohtuda ja kontakte vahetada tööandjate, ettevõtjate, avaliku sektori institutsioonide, puuetega inimeste organisatsioonide esindajate ja Helpific veebiplatvormi huvilistega. Avatud vestlusringidesse on oodatud osalema kõik JCI kohaliku kodade liikmed.

Ühise ettevõtmisega tutvustatakse avalikkusele mudelit, mis võimaldab jõude ühendades edendada erivajadusega inimeste elu läbi uudsete infotehnoloogiliste ja kogukondi kaasavate lahenduste ning tähistatakse JCI 100. liikumist, mis on organisatsioonina olnud väga edukas suure hulga vabatahtlike kaasamises. Oktoobrikuu esimestel nädalatel on kõigil huvilistel võimalik rändnäitust külastada aga Riigikogu hoone 3. korruse saalis.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube