Alanud on Silmapaistva Noore Eestlase otsingud


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda

Programm Silmapaistev Noor Eestlane

PRESSITEADE

14.09.2015

 

 

Alanud on Silmapaistva Noore Eestlase otsingud

 

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda käivitab taas kord programmi eesmärgiga leida ja tunnustada Silmapaistvaid Noori Eestlasi. Programmi Silmapaistev Noor Eestlane raames tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning kes algatavad positiivseid muutusi.
Tunnustades neid noori, tõstab programmi korraldaja Eesti Ettevõtlike Noorte Koda au sisse sotsiaalselt vastutustundlikud liidrid ühiskonnas, kes motiveerivad oma tegevusega ka teisi noori püüdlema eeskujulikkuse ja ühiskondlikku vastutustundlikkuse poole. Programmi laureaadite lood, mis on tulvil avastamisrõõmu, otsustavust ja leidlikkust, inspireerivad teisi noori saama tugevateks liidriteks ja looma paremat ühiskonda. 2013. aastal ütles üks laureaatidest, Taavet Hinrikus, oma tänukõnes: „Suur au on näha ennast reas kõrvuti eelnevate laureaatidega ja nende saavutused innustavad ka mind edasiseks. Teiselt poolt on suur au võita auhind, kus rõhk on sõnal noor.“

 

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (maailmas JCI Estonia) tunnustab 2015. aastal Silmapaistvaid Noori Eestlasi (maailmas tuntud kui The Outstanding Young Person aka TOYP) juba 17. korda. 2014. aastal tunnistati laureaatideks ehk Silmapaistvateks Noorteks Eestlasteks Inglise Kuningliku Draamakunstiakadeemia õppejõud Jüri Nael, Aus Design juhataja ja disainer Reet Aus ning Click & Grow asutaja Mattias Lepp.

 

Maailmas on TOYP programm üks organisatsiooni Junior Chamber International (JCI) vanemaid ja hinnatumaid programme, mille ajalugu ulatub 1930. aastatesse. Igal aastal tunnustab organisatsioon üle maailma kümmet silmapaistvat noort inimest kümnes erinevas kategoorias. Eestlastest on pälvinud Maailma Silmapaistva Noore Inimese tiitli 1993. aastal toonane Eesti peaminister Mart Laar ja 2007. aastal IT-guru Tarvi Martens.
Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud kui ka erinevad ühendused ja organisatsioonid. Kandidaadi esitamiseks tuleb täita vastav ankeet kodulehel www.jci.ee/TOYP. Ankeete saab esitada kuni 21. septembrini. Nominentide selgumise järel edastatakse ankeedid žüriile, kes hindab nominente vastavalt hindamisreeglitele. Žürii koosseis on igal aastal erinev ning see kinnitatakse septembrikuu jooksul. Eelmisel aastal kuulusid žüriisse Evelin Ilves, Eerik-Niiles Kross, Alar Kolk, Kaido Höövelson, Ando Kiviberg, Meelis Mandel, Andres Arrak, Jaan Tammsalu, Kristiina Treial ning Eesti Ettevõtlike Noorte Koja president Kristjan Täht.

 

Žürii otsuse järel toimub laureaatide tunnustamine Eesti Ettevõtlike Noorte Koja balli raames detsembrikuu lõpus, mida on mitu aastat üle kandud ka ERR ja Delfi.

 

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI Estonia) on rahvusvaheline alla 40-aastaste ettevõtlike noorte inimeste võrgustik. JCI pakub oma liikmetele soodsat keskkonda oma juhtimisoskuste, sotsiaalse vastutustunde ja ettevõtlikkuse suurendamiseks ning rahvusvahelise suhtevõrgustiku loomiseks. JCI organisatsiooni kuulub ligi 200 000 liiget üle maailma. Eestis on JCI esindatud seitsmes linnas kokku ligi 500 liikmega.

 

 

KONTAKT

 

Eeva-Liisa Puidet
Silmapaistev Noor Eestlane 2015 korraldusmeeskond

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI Estonia)

E-post: toyp@jci.ee

Mobiil: +372 5393 4134

 

LISAINFO

 

www.jci.ee/TOYP

www.facebook.com/TOYPEstonia

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube