Kogukonna projekt ja installatsioon “Piirideta elu”

“JCI Nordic Konverentsi “Beyond Borders” 2015 raames sündis koostöös JCI Eesti Ettevõtlike Noorte Koja ja Helpific MTÜ-ga kogukonna projekt, mille sihtgrupiks on erivajadusega noored ja potentsiaalsed vabatahtlikud.

 

IMG_2676

Konverentsi ajal 20-23. augustil paigaldati Tammsaare parki näitus installatsioon “Piirideta elu”, et viia läbi teavituskampaania ühiskonnas valitsevate eelarvamuste murdmiseks erivajadustega inimestesse ja avardada võimalike vabatahtlike teadlikkust, kes täna veel vabatahtlikena ei tegutse. Koostöös JCI kohalike kodadega rändab installatsioon läbi nende Eesti linnade, kus JCI täna esindatud on.

 

Helpific 3
2014 novembris Garage48 publikulemmiku tiitli võitnud veebiplatvormi Helpific ja JCI koostöö eesmärk on läbi positiivsete näidete tõsta esile erivajadusega inimesi kui indiviide, kes ei erine teistest inimestet mitte millegi erilise poolest – nad käivad kohtingutel, ööklubides, teevad sporti, tegelevad hobidega, töötavad. Kogukonna hoolivus ja üksteise abistamise lihtsus on need võtmesõnad, mis võimaldavad läbi Helpifici platvormi aidata erivajadustega toredatel inimestel rakendada maksimaalselt oma oskusi, teadmisi ja võimeid ning elada oma elu piirideta. Lisaks kogub Helpific annetusi veebiplatvormi sõnumimehhanismi rakenduse arenduseks, et panustada seeläbi targemate ja hoolivamate kogukondade tekkele.

 

Helpific grupipilt
Projektiga tutvustame avalikkusele mudelit, mis võimaldab jõude ühendades edendada erivajadusega inimeste elu läbi uudsete infotehnoloogiliste ja kogukondi kaasavate lahenduste ning tähistame koostööga JCI 100. liikumist, mis on organisatsioonina olnud väga edukas suure hulga vabatahtlike kaasamises.”

 

Installatsiooni FB leht: Piirideta elu rändnäitus

Helpifici koduleht installatsiooni tutvustusega: https://helpific.com/et/bb

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube