Eesti Ettevõtlike Noorte Koda esitas Jüri Naela, Reet Ausi ja Mattias Lepa kandidatuuri TOYP auhinnale


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

Iga-aastaselt Eesti Ettevõtlike Noorte Koja poolt läbi viidaval konkursil hindas eelmisel aastal žürii laureaatideks koreograafi ja õppejõu Jüri Naela, moekunstniku Reet Ausi ning Click & Grow asutaja Mattias Lepa. Kohaliku konkurssi järel on Eesti Ettevõtlike Noorte Kojal kui rahvusorganisatsioonil õigus esitada kolm kandidaati rahvusvahelise programmi The Outstanding Young Person aka TOYP auhinna kandidaatideks. TOYP programm on organisatsiooni Junior Chamber International ehk lühidalt JCI üks vanemaid ja hinnatumaid programme, mille ajalugu ulatub 1930. aastatesse. Igal aastal tunnustab organisatsioon üle maailma kümmet silmapaistvat noort inimest kümnes erinevas kategoorias. Laureaatide nimekiri on muljetavaldav, hõlmates näiteks ka Elvis Presleyt ja Jackie Chani. Eestlastest on pälvinud selle tiitli 1993. aastal toonane Eesti peaminister Mart Laar ja 2007. aastal IT-guru Tarvi Martens.

 

2014 aasta konkurssi tulemustest lähtuvalt esitas Eesti Ettevõtlike Noorte Koda maailmakonkurssile Jüri Naela, Reet Ausa ja Mattias Lepa kandidatuuri. Jüri Nael on eestlaste hulgas armastatud koreograaf ja õppejõud, kes tänasel päeval töötab füüsilise teatri ehk lavalise liikumise õppejõuna ühes maailma prestiižeimas teatrikoolis ehk Inglise Kuninglikus Draamakunstiakadeemias. Lisaks tegeleb nelja magistrikraadiga Jüri Nael doktorikraadi omandamisega ning hetkel ka järjekordse lavastuse, nimelt peagi Thalia Teatris Hamburgis, Saksamaal esietenduva Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastuse “The hour We Knew Nothing of Each Other”, koreograafiaga. Reet Aus on tuntud kui keskkonnasäästliku mõtteviisiga moekunstnik, kes on oma laiahaardelise tegevuse eest pälvinud mitmeid tunnustusi. Tema viimase aja suurimateks saavutusteks on sertifikaadi UPMADE välja toomine ja esimese suure tehase sertifitseerimine Bangladeshis. See tähendab, Reet Ausi poolt välja töötatud meetod, mis võimaldab suunata materjalijääke tagasi tootmisse ettevõtte siseselt (nt. tekstiili- ja mööblitööstuses), pälvis protsessi tõesust tagava sertifikaadi. Mattias Leppa tuntakse Eestis kui nutikate lillepottide ristiisa, aga ka tema ja Click & Grow tegemised on viimasel ajal aina enam kõneainet andnud. Alles hiljuti tõid nad turule uudse taimekasvatuskapi Smart Farm, mis oma ülesehituselt sarnaneb firma varasemate toodetega. Kuid ettevõtte plaanid on veelgi suuremad, sest neil on tugev fookus toidusektori suunal, plaanis on siseneda farmidesse ja toidutootmisse, sest nende välja töötatud tehnoloogia võimaldab toitu kasvatada odavamalt ning maailm otsib tehnoloogiat, millega saaks üles ehitada tuleviku linnafarmid.

 

Eesti programmi direktor Kadri Armas kommenteeris kandidaatide esitamist järgmiselt: „Programmi raames tunnustatakse silmapaistvaid noori inimesi – sotsiaalselt vastutustundlikke liidreid, kes motiveerivad oma tegevusega ka teisi noori püüdlema eeskujulikkuse ja ühiskondlikku vastutustundlikkuse poole. Hindamisel on üheks kriteeriumiks JCI kreedo: „Ühiskonna teenimine on parim töö elus.“ Muuhulgas oligi meie ülesandeks näidata, kas ja kuidas peegeldub see kreedo Eesti poolt esitatatud kandidaadite töös ja elus. Eelmise aasta laureaatide tegemisi vaadates polnud see kuigi keeruline – kõigi kolme tegemised on silmapaistvalt laiahaardelised ning otsesemalt või kaudsemalt mõjutavad nad oma tegevusega väga paljusid inimesi.“

 

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda käivitab programmi ka 2015. aastal, leidmaks ja tunnustamaks uusi Silmapaistvaid Noori Eestlasi. Konkurssi välja kuulutamise järel saavad kodulehekülje kaudu kandidaate esitada nii üksikisikud kui ka erinevad ühendused ja organisatsioonid. 2015. aasta laureaadid selguvad hiljem žürii töö tulemusena.Tunnustades neid noori, tõstab programmi korraldaja Eesti Ettevõtlike Noorte Koda au sisse sotsiaalselt vastutustundlikud liidrid ühiskonnas, kes motiveerivad oma tegevusega ka teisi noori püüdlema eeskujulikkuse ja ühiskondlikku vastutustundlikkuse poole.

 

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI Estonia) on rahvusvaheline ettevõtlike noorte inimeste võrgustik, kuhu kuuluvad aktiivsed alla 40-aastased ettevõtjad, juhid ja professionaalid. JCI pakub oma liikmetele soodsat keskkonda oma juhtimisoskuste, sotsiaalse vastutustunde ja ettevõtlikkuse suurendamiseks ning rahvusvahelise suhtevõrgustiku loomiseks. JCI organisatsiooni kuulub ligi 200 000 liiget üle maailma. Eestis on JCI esindatud seitsmes linnas kokku ligi 500 liikmega.

 

LISAINFO

www.jci.ee/TOYP
www.facebook.com/TOYPEstonia

 

KONTAKT

Kadri Armas
Silmapaistev Noor Eestlane programmi direktor (TOYP Estonia program director)
Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI Estonia)
E-post: armas.kadri@jci.ee
Mobiil: +372 5650 1556

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube