Killerkott projekt tuleb taas!

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus toetab 2015 aastal taas GO Koja projekti Killerkott 2, mis sai esmakordselt edukalt ellu viidud juba 2009 aastal.

Killerkoti tegus ja tubli tiim alustas projektitegevuste osas toimetamist veebruar 2015.

Projekti eesmärk on tõsta Eesti elanike teadlikkust õhukeste kilekottide kahjulikkusest keskkonnale, vähendada mõtetut kilekottide tarbimist ja innustada inimesi kasutama korduvkasutatavaid kotte või muid alternatiivseid võimalusi. Projekt täidab ka Euroopa Komisjoni direktiivi vähendada õhukeste kilekottide tarbimist liikmesriikides ning loob soodsad tingimused võimalike riigipoolsete meetmete rakendamiseks kilekottide kasutamise vähendamiseks.

Eelmise kilekottide kasutamise vähendamise kampaaniaga õnnestus inimeste tarbimisharjumusi mõnevõtta muuta. Kampaania kaugem eesmärk on kilekottide tasuta jagamise keelustamine seadusandlikul tasandil. Kordaminekuks projekti ja meie elukeskkonna seisukohast on aga iga lisanduv senist käitumisharjumust muutnud inimene.

Milline on Sinu kilekoti kasutamise harjumus? Pruugid palju? Või oled eeskujulik ja loobunud kilekoti kasutamisest ega kaalu poes käies iga juurikat ja puuviljakest eraldi kilekotti? Kilekotist loobudes säästad loodust ja ennast!

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube