Tallinna koja eksootilised suvepäeva Prangli saarel

prangli2

Paradiisisaar nimega Prangli on Tallinnale nii lähedal, aga ometi ei ole paljud pealinlased sinna veel jõudnud. Pranglile sõit pakub ideaalset võimalust end peale tunniajast mõnusat merereisi täielikult argipäeva mõtetest välja lülitada ning asuda hurmavat loodust ja ehedat külaelu nautima. Tõeliselt hästi hoidud saladus:) Õnneks siiski mõned kodalased olid saarele sattunud ja Prangli-lummusesse nakatanud ning idee südasuvel ka teised kodalased paradiisi viia sai aasta alguses idanema pandud.

12. juuli varahommikul kl 07.45 astusid ligi 30 ootusärevuses kodalast piraadikapten Marja Troppi kindlal juhtimisel postilaev Helge pardale. Margiti ja Anu imelised küpsetised, kuum

prangli1

tee koos piraadijoogiga ja hommikune päikene tegid merereisi väga mõnusaks.

Kuigi Prangli on pindalalt suhteliselt väike on see ainuke Põhja-Eesti saar, kus on tänaseni säilinud põliselanikega ehe külaelu ja saaremelu. Kohalikud kasutavad liiklusvahenditena peamiselt väikseid mootorrattaid või sääreväristajaid ning neljarattalise sõbra eelistajatel on üldjuhul kastiautod millega on mugav nii kaupa, heina kui oodatud külalisi transportida. Meidki tervitas Kelnase sadamas meie nädalavahetuse kodu Pällo talu noor meremees just nimelt taolise sõiduvahendiga, et meid mandrilt kaasa võetud kraami transportimisel aidata. Pällo talu asub päris Prangli südames, mis on logistiliselt hea koht saarte erinevate osade jalgsi
avastamiseks.

Samal ajal Tallinna koja suvepäevadega toimus Pranglil ka kohalik suusündmus – Kalurite päevad. Peale telkidest ridaküla rajamist ning pidulikku piraadilipu heiskamist Pällo talu hoovi, suundusime ühiselt kuulama Mart Jüssi põnevat loengut pealkirjaga „Hüljeste s(t)aatus ehk miks me ei saa Läänemerest rääkides hüljestest üle ega ümber?” Õppisime nii mõndagi uut. Kas Sina teadsid et on olemas nii parema- kui vasakuloivalisi hülgeid?

Ülimalt meeleoluka aarete jahi käigus tutvusime ühtlasi ka Prangli peamiste vaatamisvääruste ja põnevate seikadega ajaloost. Muuseas praadisime pirtsakale piraadile gourmet muna Eesti ainukesel maagaasi lättel. Teadupoolest oli Prangli oli 17. sajandil hansakaupmehi kimbutavate piraatide kodusaareks.

Laupäeva mahtusid veel kalasuitsetamise õpituba, kõiksugu sportlikud mängud, tants, grill-chill, kala, kala, kala, saunatamine koos suplusega vesiroosidega tiigis… Ei puudunud ka jalka MM poolfinaali ülekande vaatamiseks suure ekraaniga jalgpallitelk.

Pühapäeva hommik algas piraaditantsuga ning jätkus avastusretkega saare põhjaosa randadele. Aeg mõõdus puhates ja mängides kiirelt ning õhtu saabudes nõustusime 100% noore taluperemehe sõnadega, et kes kord Pranglil käinud see tahab sinna tagasi ikka uuesti ja uuesti. Me kõik nakatusime Prangli-lummusesse:) Enne tagasiteele asumist olid kõik

30 osalejat veendunud, et lähme sinna tagasi nii järgmisel aastal, ülejärgmisel kui ka üle ülejärgmisel… avastamist on Pranglil veel palju!
Mõned jäädvustatud hetked Tallinna koja Facebooki lehel.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube