Käivitub programm eesmärgiga leida ja tunnustada Silmapaistvaid Noori Eestlasi


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/apache/domains/www.jci.ee/htdocs/vana_backup/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 2033

PRESSITEADE

06.05.2014

Käivitub programm eesmärgiga leida ja tunnustada Silmapaistvaid Noori Eestlasi

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda käivitab taas kord programmi eesmärgiga leida ja tunnustada Silmapaistvaid Noori Eestlasi. Programmi Silmapaistev Noor Eestlane raames tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning kes algatavad positiivseid muutusi.

Tunnustades neid noori, tõstab programmi korraldaja Eesti Ettevõtlike Noorte Koda au sisse sotsiaalselt vastutustundlikud liidrid ühiskonnas, kes motiveerivad oma tegevusega ka teisi noori püüdlema eeskujulikkuse ja ühiskondlikku vastutustundlikkuse poole. Programmi laureaadite lood, mis on tulvil avastamisrõõmu, otsustavust ja leidlikkust, inspireerivad teisi noori saama tugevateks liidriteks ja looma paremat ühiskonda. 2013. aastal ütles üks laureaatidest, Taavet Hinrikus, oma tänukõnes: „Suur au on näha ennast reas kõrvuti eelnevate laureaatidega ja nende saavutused innustavad ka mind edasiseks. Teiselt poolt on suur au võita auhind, kus rõhk on sõnal noor.“

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (maailmas JCI Estonia) tunnustab 2014. aastal Silmapaistvaid Noori Eestlasi (maailmas tuntud kui The Outstanding Young Person aka TOYP) juba 16. korda. 2013. aastal tunnistati laureaatideks ehk Silmapaistvateks Noorteks Eestlasteks teadlane Dan Bogdanov, Transferwise asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann ning arhitekt Andrus Kõresaar. Maailmas on TOYP programm üks organisatsiooni Junior Chamber International (JCI) vanemaid ja hinnatumaid programme, mille ajalugu ulatub 1930. aastatesse. Igal aastal tunnustab organisatsioon üle maailma kümmet silmapaistvat noort inimest kümnes erinevas kategoorias. Eestlastest on pälvinud Maailma Silmapaistva Noore Inimese tiitli 1993. aastal toonane Eesti peaminister Mart Laar ja 2007. aastal IT-guru Tarvi Martens.

Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud kui ka erinevad ühendused ja organisatsioonid. Kandidaadi esitamiseks tuleb täita vastav ankeet kodulehel www.jci.ee/TOYP. Ankeete saab esitada kuni 15. juunini. Nominentide selgumise järel edastatakse ankeedid žüriile, kes hindab nominente vastavalt hindamisreeglitele. Žürii koosseis on igal aastal erinev ning see kinnitatakse maikuu jooksul. Eelmisel aastal kuulusid žüriisse Evelin Ilves, Mart Einasto, Heidi Pruuli, Kaspar Loog, Raul Rebane, Riine Pajusaar, Tõnis Kaasik, Monika Pullerits ja Tõnis Kõiv.

Žürii otsuse järel toimub laureaatide tunnustamine traditsiooniliselt Eesti Ettevõtlike Noorte Koja Aastakonverentsi raames septembrikuu lõpus, mida on kaks aastat üle kandud ka ERR.

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI Estonia) on rahvusvaheline ettevõtlike noorte inimeste võrgustik, kuhu kuuluvad aktiivsed alla 40-aastased ettevõtjad, juhid ja professionaalid. JCI pakub oma liikmetele soodsat keskkonda oma juhtimisoskuste, sotsiaalse vastutustunde ja ettevõtlikkuse suurendamiseks ning rahvusvahelise suhtevõrgustiku loomiseks. JCI organisatsiooni kuulub ligi 200 000 liiget üle maailma. Eestis on JCI esindatud seitsmes linnas kokku ligi 500 liikmega.

 

KONTAKT

Kadri Armas
Silmapaistev Noor Eestlane 2013 programmi direktor (TOYP Estonia 2013 program director)
Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI Estonia)
E-post: toyp@jci.ee
Mobiil: +372 5650 1556

 

LISAINFO

www.jci.ee/TOYP
www.facebook.com/TOYPEstonia

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube