Persoonilugu – TOYP Direktor 2014 Kadi Armas

Kadri Armas korraldab JCI Tallinna 25. juubeliürituse õhtust pidu ning onJCI ühe ägedaima väljapoole suunatud projekti TOYP ehk Silmapaistev Noor Eestlane konkurssi projektijuht.

Kadri, oled üks värskeimatest JCI Tallinna koja liikmetest. Räägi, kuidas Sinu teekond JCI-s alguse sai? Mis sellel teekonnal on Sulle eriliselt meelde jäänud ja oluline olnud?

Kadri

Pärast ülikooli lõpetamist tekkis mul soov leida endale mingi muu väljund lisaks tööle ja JCI tundus üks võimalustest. Natuke asja uurides selgus, et JCI ridades on üks mu tuttav, kes väikese uurimise peale soovitas mul huviliste õhtule minna. Ja nagu ikka, siis üks asi viis teisene ja üks hetk olin ma juba BeWise koosolekul jne. Senini eredaim hetk ilmselt oli eelmisel suvel, kui mulle tehti ettepanek võtta TOYP 2014. aastal enda kanda.

Räägi natuke endast. Kes on Kadri inimesena? Mille just Sulle iseloomuliku järgi Sinu sõbrad Sind tunnevad?

Ma arvan, et eelkõige ütleks mu sõbrad, et ma olen väga sihikindel ja aus inimene. Ausus on minu jaoks üldse üks olulisemaid väärtusi. Ma olen ka väga truu inimene ja kui keegi on mu südamesse pugenud, siis ta sealt enam eriti välja ei pääse. Ma üritan oma lähedasi väärtustada ja leida nende jaoks aega, et nad tunneks kui palju ma neid hindan. Ning kuna nälg teadmiste järgi on mul lõputu, siis salamisi tegelikult loodan, et sõbrad kasutaks minu iseloomustamiseks ka sõna tark, aga you never know 🙂

Oled juhtimas tõeliselt ilusa hingega projekti ja konkurssi TOYP. Räägi meile, mis on TOYP ja mis selle eriliseks teeb? Mis inspireeris Sind just sellele projektile pühenduma?

JCI-l on palju erinevaid projekte, üks huvitavam kui teine, aga enamus neist on suunatud liikmetele. TOYP on aga suunatud väljapoole ja see on üks põhjus, miks ta on väga eriline projekt. TOYP on ka rahvusvaheline JCI projekt – kohalike TOYPide tulemusel toimub ka TOYP World. TOYP, eestikeelsena Silmapaistev Noor Eestlane on tegelikult konkurss, mille raames leiame ja tunnustame noori eestlasi, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning kes algatavad positiivseid muutusi. Me tõstame au sisse eeskujud! Ma arvan, et see teebki selle projekti tõeliselt ilusaks projektiks. Isiklikult imponeerib see mulle veel eriti seetõttu, et minu meelest eestlastel jääb tihti unistamisel julgusest puudu, aga just suurelt unistades jõuame suurte eesmärkideni, ning minu meelest seda mõtet propageerib ka TOYP.

Osalesid TOYPi korraldamiseks valmistumisel ka Türgis toimunud TOYP akadeemias. Mis oli selle ürituse mõte ja mida väärtuslikku sealt endaga kaasa võtsid?

Kui Kristjan Täht kunagi küsis minult, et kas ma TOYP Akadeemiasse oleks valmis minema, siis ilma projektist midagi teadmata, olin ma siiski nõus. See on üks asi, mis mulle JCI puhul meeldib – täiesti tundmatutes kohtades peab koguaeg vette hüppama. TOYP Akadeemiat korraldab JCI Istanbul, kes korraldas eelmine aasta TOYP 19. korda. Akadeemia mõte on õppida üksteiselt know-how vahetamise kaudu, kuidas TOYPi teha võimalikult hästi. Kõige väärtuslikum, mis ma sealt kaasa sain, oli mälestus fantastilisest Istanbulist ja rahvusvahelise JCI ürituse kogemus. Ma arvan, et TOYP Akadeemial osalemine võiks kujuneda igaaastaseks traditsiooniks igale järgmisele TOYP direktorile.

Tegutsed nii kojas kui ka tööalaselt imelises Kõue mõisas ürituste juhina töötades inimestele kaunite hetkede ja meeldejäävate sündmuste loomisega (lisaks TOYPile korraldab Kadri ka JCI Tallinn 25 suurt sünnipäevapidu). Mis aga Sinu enda vabad hetked eriliseks teeb? Kuidas lõõgastud?

Tõsi, minu igapäevatöö on pakkuda elamusi. Ilma liigselt detailidesse minemata on minu tööks ürituste detailideni välja mõtlemine, ette valmistamine ja läbi viimine. Ma olen nüüdseks juba 7 aastat töötanud hotellinduses ja ma naudin üha enam inimestega töötamist ning üritused on mu jäägitu kirg. Aga oma vabadel hetkel hindan aina enam ja enam spontaansust ja lihtsust, ka aega iseendale. Küll aga armastan väga reisimist ja kultuuri ehk siis üritan võimalikult palju siiski reisida ja erinevatele kultuuriüritustele jõua ning proovin seejuures professionaalset kretinismi koju jätta.

JCI üheks väärtuseks ja võimaluseks on arendada oma juhioskusi ja –omadusi. Oled kindlasti üht-teist põnevat juba avastanud. Kui JCI annaks välja juhtimismõtete raamatu, siis missuguse mõtte või tõdemuse Sa oma kogemusest sinna kirjutaksid?

Ma olen suur mõtteterade fänn ja ma võiks neid lisada siia lõputult. Mul on isegi üks blogi, mis keskendubki mõtteterakestele. Ja ma tegelt arvan, et erinevatel eluetappidel kõnetavad pisut erinevad mõtted. Aga kui rääkida just juhtimismõtetest, siis praegusel hetkel teiste sõnu kasutades: „The world needs dreamers and doers. But above all, the world needs dreamers who do.“ Ning viimastel aastatel on mu teele sattunud palju väljakutseid ja pikemalt on kõnetama jäänud: „When we long for life without difficulties, remember that oaks grow strong in contrary winds and diamonds are made under pressure.“ Juhtimine on tegelikult raske töö ja seda ei mõista kahetsusväärselt paljud, aga hea meeskonna ja hea juhtimise (ning unistamise) tulemusel võib jõuda väga silmapaistvate tulemusteni. Ja aegumatu on Steve Jobsi kõne Stanfordi ülikoolis, mis kõnetab alati:

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube