Persoonilugu – Rat Race 2014 projektijuht Merlin Mägi

Rõõmsameelne ja särav Merlin Mägi oli eelmisel aastal Sahtlist Välja! projekti eestvedaja ja juhib käesoleval aastal Rat Race korraldustiimi. Esitasime Merlinile mõned küsimused, et teda paremini tundma õppida.

Merlin, kirjutasid novembrikuu uudiskirjas, et Sinu JCI-sse tulekus on „süüdi“ Sinu entusiastlik sõbranna, kes Sind 2013. aasta alguses endaga koos kotta meelitas 🙂 Sellest hetkest on ligikaudu aasta möödas. Mis märksõnad Sinu jaoks esimest JCI aastat iseloomustavad? Millega JCI on Sind üllatanud, mida Sulle selle aja jooksul andnud?

merlin_magi

JCI üheks olulisemaks märksõnaks minu jaoks on inspireerivad inimesed.

Miks ma üldse JCI-sse tulin oligi seepärast, et tundsin, et vajan värsket tuult, uusi mõtteid ja inimesi enda ümber. Minu elus on olnud väga selged ja teadlikud hetked, mis on andnud märku muutuste vajadusest. Olgu selleks siis tegevusala vahetus ja mõni kaugem reis või JCI-ga liitumine. Pean tunnistama, et olen seda sorti inimene, kelle hing ei anna pikaks ajaks rahu turvalises ja mugavas keskkonnas, vaid otsin alati uut arengut. JCI on kõike seda ja veel rohkemgi pakkunud. Olen tutvunud nii paljude vahetute ja teotahteliste inimestega, kellega on alati huvitav suhelda, koos mõtteid veeretada ja neid ka ellu viia. Lisaks uuele seltsonnale olen JCI-st leidnud ka ühe eriti olulise inimese, kellega igapäevaselt nii mõtteid kui kogu elu jagada 🙂

Kahtlustatavasti ei ole kojas liiga palju inimesi, kes Sind ei tea. Aga neile mõnedele, kel ei ole veel olnud õnne Sinuga kohtuda: ole hea ja kirjelda end 5 sõnaga. Mis teeb Merlinist Merlini?

Rõõmus, ootamatu, usaldusväärne, tegus, isepäine.

Juhid alates eelmise aasta lõpust JCI Tallinna üht vägevamat projekti Rat Race. Räägi, mis see on, mis Rat Race`i ägedaks teeb? Miks just selles projektis tasub kaasa lüüa?

Kahtlemata on Rat Race`i üks mitmekülgsemaid projekte, mis annab võimaluse end proovile panna väga erinevates valdkondades. Ägedaks teeb ka see, et kontorirottide heategevusjooks on juba traditsiooniks saanud projekt, mida ei pea väljapoole pikalt inimestele selgitama, kõik juba teavad. See teeb nii korralduse oluliselt lihtsamaks kui ka annab tunde, et sinu tegevus on osa millesti väga jätkusuutlikust.

Oluline on ka see, et ainsaks piiriks on meie enda loovus. Teatud suunised annab ette küll traditsiooniline läbiviimise viis ja asukohast tingitud piirangud, kuid alati on võimalik teha midagi omanäoliselt, keerata vinti juurde.

Rat Race toetab lisaks heategevusele ka tervislikku ja liikuvat eluviisi. Meie oleme sel aastal seadnud eesmärgiks leida lahendus, kuidas rohkem Eesti inimesi tuua tervisesporti tegema ning seda läbi tööandjate poolse toetuse.

Rott on sportlik ja energiline loom. Temaga sammu pidamiseks on kindlasti vaja vahepeal ka oma akut laadida. Kuidas Sina seda teed?

Sarnaselt Rotile vajan minagi energia taastootmiseks sportlikku tegevust. Kahjuks sel aastal jäi suusahooaeg vaid mõne korra suusatamise peale, kuid peatselt on metsarajad kuivad ning aktiivsem metsajooks võib alata.

Päevaseks eelhäälestuseks teen hommikuti joogat, mis aitab mõtteid koondada ning energiat tõhusamalt kasutada. Aktiivse akulaadimise parim viis on aga tantsides. See on minu absoluutne kirg, mille väljaelamiseks igat võimalust kasutan.

JCI üheks väärtuseks ja võimaluseks on arendada oma juhioskusi ja –omadusi. Oled kindlasti üht-teist põnevat juba avastanud. Kui JCI annaks välja juhtimismõtete raamatu, siis missuguse mõtte või tõdemuse Sa oma kogemusest sinna kirjutaksid?

Ettevalmistus on õnnestumise võti!

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube