Persoonilugu – Katre Tiimla

Katre Tiimla on energiast pakatav ja alati särav naine, kes jõuab palju. Ta on selle koja-aasta ühe tähtsündmuse Tallinna koja sünnipäevaürituse projektijuht ning Väärtusta Tulevikku projekti juht. Esitasime Katrele mõned küsimused, et temast rohkem teada saada. 

1. Mis on Sinu JCI lugu? Mis või kes on „süüdi” Sinu kohtumises JCI-ga ja kuidas tekkis äratundmine, et JCI on Sinu koht?

katre

Kuna TTÜ üliõpilasesinduses olemise aeg sai läbi, otsisin endale uut kohta, kus oma „aktiivsuse energiat” maandada. Mulle oli juba varem silma jäänud JCI logo ning JCI erinevad ettevõtmised, kuid esialgu ei tahtnud mitut ampsu korraga võtta. Samas teadsin kindlalt, et pean asja lähemalt uurima ja proovima. Nägin tihti Facebookis Martin Raua ägedaid pilte JCI üritustelt ning mingil hetkel hakkasin märkama üha rohkem seda kolmetähe kombinatsiooni nii avalike ürituste juures kui ka oma erinevate tuttavate piltide allkirjades, osaletavate ürituste seas jne. See sütitas mind ja teadsin, et tegemist on vahva ettevõtmisega.
Kui siis 2012 aasta sügisel nägin järjekordset Martini postitust Fresh Upi kohta, küsisin temalt, et kas ma võin ka sinna lihtsalt niisama tulla, mispeale ta ütles, et see just kõige õigem üritus alustamiseks ongi. Mäletan, et läksin pärast Viljandit vanematele külla ning rääkisin nad põhimõtteliselt pikali, et kui äge oli olnud üritus ning kui palju veel ägedamaid inimesi ma seal kohtasin. Siis oligi äratundmine, et tahan veel ja veel.

2. Oled sel aastal loomas JCI Tallinnale imelist sünnipäeva sündmust. Räägi, mis on Sinu enda kõige vahvam ja meeldejäävam sünnipäev olnud? Mis teeb ühest sünnipäevast selle kõige õigema sünnipäeva?

Ma olen tegelikult totaalne sünnipäevade fänn. Enda sünnipäevadest pole ma jätnud tähistamata mitte ühtegi ega pole plaanis seda teha ka edaspidi. 🙂 Kui noorem olin, valmistasin neid suure hoolega ette – korraldasin viktoriine, missivalimisi, tantsuvõistlusi jpm. Sünnipäevade juures meeldib mulle kõige enam see, et kokku tulevad kõik minu jaoks olulised inimesed ja kui on juhtunud, et pole ammu näinud, siis see suurendab rõõmu veelgi.
Sünnipäeva juures on väga tähtis tort – selleta ei tule õige sünnipäevapidu kõne allagi.
Seetõttu arvan ma ka, et sünnipäeval ei pea tegema midagi ekstravagantset, vaid lihtsuses peitub võlu.

3. Töötad igapäevaselt Tallinna Kaubamajas logistikuna. Mis Sind logistiku ametis paelub ja mis Sind just seda eriala omandama meelitas?

Valisin selle ameti, kuna ma arvan, et see sobib mu isikuomadustega ning ka töö iseloomu poolest. Peab olema hea planeerija, aga ka koordineerija, kasuks tuleb oskus mitut asjas korraga teha, kiireid otsuseid langetada jpm. Logistika juures meeldib mulle selle töö tempokus, erinevate ja parimate lahenduste leidmine arvestades tuhandet ja ühte tingimust ja/või piirangut ning valdkonna lai ampluaa.

4. Kujutle. On kolmapäev. Täiesti tavalise nädala tavaline kolmapäev. Ootamatult tekib Sul keset päeva 4 tundi vaba aega. Mida teed? Milleks seda aega kasutad?

Suurima hea meelega haaraks koti oma spordirõivastega ning lippaksin trenni. Kui seda miskipärast teha ei saa, siis võin täiesti vabalt vaadata üle uusimad kleidi- ja seelikumoed – järgmiseks eesootavaks ürituseks on kindlasti üks kingapaar või kleidike puudu.

5. Sa oled juhtinud ja juhtimas koguni kaht JCI projekti: JCI Tallinna sünnipäeva projekti kõrval veel haridusprojekti Väärtusta Tulevikku. Kindlasti oled juhi rollis olles mõnegi väärtusliku tarkuse saanud. Kui JCI annaks välja juhtimismõtete raamatu, siis missuguse mõtte või tõdemuse Sa oma kogemusest sinna kirjutaksid?

Projektimeeskond on kui keemialabor, kus iga element reageerib teise elemendiga erinevalt ning ka saadav tulemus on erinev. Kellelega millist lahust kasutada, et saada soovitud tulemus – selles on alati küsimus.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube