Persoonilugu – JCI Tallinn President 2014 Margit Alep

Esitasime meie kallile presidendile Margitile mõned küsimused, et teda paremini tundma õppida.

Missugune on Sinu JCI lugu? Millal JCI-ga kohtusite ja kuidas tekkis äratundmine, et JCI on Sinu koht?

SONY DSC

JCIst kuulsin juba magistriõpingute ajal, mil mõned koolikaaslased juba toimetasid aktiivselt. Juba siis tundus päris põnev, kuid siiski sellel ajal panustasin rohkem tööle ja ei osalenud ühelgi JCI üritusel. Umbes 4,5 aastat tagasi rääkis Kati veskimägi, millistel üritustel käib ja kui lahedate inimestega kohtub ning siis tekkis suurem huvi. Jällegi võttis aega, et esimesele üritusele ennast kohale vedada, kuid peale esimest aastakonverentsi 2010 hakkasin väga aktiivselt üritustel käima ja kohe olin ka erinevates korraldustiimides. Algselt ei plaaninud ma üldse miskit muud tegema hakata, kui lihtsalt üritustel osalema, kuid seltskond sobis kohe esimesest üritusest peale ja justkui läksin vooluga kaasa, kõik ju olid kuskil tiimides. Peale seda hakkas justkui lumepall veerema ja enam ei olnud ühtegi suuremat üritust, kus ma miskit korralduses ei teinud. Ka liikmeks astudes ütlesin, et ma ei hakka kunagi juhatuse liikmeks, ega ammugi presidendiks, kuid lumepall muutus veeredes järjest suuremaks ja see käik oli justki asjade loomulik jada.

Olen võõras inimene, sõidame Sinuga liftis. Tekita minus huvi JCI vastu 🙂

Muidugi kõik oleneb, millise maja liftis olla.. Kuid üks versioon võiks olla järgmine. JCI on ülemaailmne noorte aktiivsete inimeste võrgustik, kes läbi enese arengu loovad positiivseid muutusi ka kogu ühiskonnas. Kui ka Sulle võiks huvi pakkuda positiivsete inimestega koos olemine, enese areng ja millegi olulise korda saatmine, siis võiksid ka JCI seltskonnaga ühineda.

Missuguseid muutusi on JCI Sinus inspireerinud? Missuguste kogemuste või inimeste kaudu need muutused on Sinuni jõudnud?

Erinevates tiimides, kus kõik on vabatahtlikud, olen aru saanud tegelikult inimeste olemusest ja arusaam, et me oleme kõik nii erinevad. Nüüd olen aru saanud, kuidas peab tegelikult inimesi motiveerima ja seda iga inimese puhul täiesti erineval moel. Olen inimesi juhtinud ka varem, kuid nüüd teen seda hoopis isemoodi.
Teiselt poolt on üdini positiivne seltskond ka mind palju olemust positiivsemaks ja optimistlikumaks muutnud. Iga koosolek või üritus annab mõnusa positiivsuse laengu, millest jagub paljudeks päevadeks. Seepärast on ka raskusi olnud lihtsam taluda ja neid ületada.

Kus ja mida tehes Sind kohata võib, kui Sa parasjagu tööd ei tee ja JCI-ga ei tegele?

Tegelen üsna palju spordiga. Minu peamiseks spordialaks on triatlon ehk igal vabal hetkel tõmban jalga jooksutossud, hüppan ratta selga või sulistan basseinis. Talvel enamus aega jooksmine asendub murdmaasuusatamisega, mis on mulle eriti meele järgi.

Milline tegevus täidab Sinu rahakoti?

Selle aastal on minu ainukeseks sissetulekuks palk Nokia Solution and Network’ist, kuna presidendi amet on piisavalt aega nõudev ja muudeks sissetulekuteks lihtsalt ei jää aega.

Kui Sinu kohta oleks kirja pandud kasutusjuhend, siis missugused 2-3 juhist seal kindlasti sees oleks?

Kasutusjuhendit ma enda kohta ei annaks, kuna arvan, et olen erinevates olukordades väga erinevalt käituv ning erinev persoon.
Kuid eriti ei kannata tühja tähja vingumist, kui ei ole mingit lahendust välja pakkuda ja inimene ise ei taha mingeid muutusi algatada. Enamasti see ärritab, kuid siiski ka nendes olukordades olen suutnud olukordi ise küsimustega lahendada, kui tõesti lahendusi ise ei nähta.

Kuidas meie, kodalased, saame panustada sellesse, et Sinu presidendiaasta tuleks parim JCI aasta aegade jooksul?

Ootaks, et kodalased juhivad mind, mitte mina kodalasi ehk loodan palju ettepanekuid ja uusi algatusi kodalastelt, mitte, et peaks ette ütlema, mida ning kuidas teha. Mina peaksin olema vaid nõuga toetav, mitte juhtiv persoon ja võtan vaid asju kokku. Olen võtnud selle vastutuse ka enese arenguks ning loodan palju tagasisidet, mida minu tegemistes või vaatenurkades võiks muuta, et veelgi paremini asju teha. Igasugune tagasiside on väga teretulnud.

Margit Alep
JCI Tallinn President 2014

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube