„Prügihunt ja Superjänes“ jagab kingitusi ja viib lapsed loodusmatkadele

Eesti Ettevõtlike Noorte Koda on valmis saanud 2012. aasta sügisel eetris olnud nukutelelavastuse „Prügihunt ja Superjänes“ DVD-ga, mis saadetakse see nädal tasuta kõikidele Eesti koolidele ja lasteaedadele.  DVD on kasulik lisaõppematerjal õpetajatele, kes soovivad loodushoiu teemasid lõbusamal ja kaasahaaravamal moel lastele tutvustada.
„Prügihunt ja Superjänes“ on 23-aastase pausi järel esimene professionaalsel tasemel tehtud nukutelelavastus, mille kirjutas Wimberg ning mille teostasid Eesti Ettevõtlike Noorte Koda, NUKU teater ja ERR. Lavastus räägib lustlikus vormis looduse hoidmisest, säästvatest eluviisidest, prügiga ümberkäimisest ning mitmest teisest olulisest keskkonnateemast.
Sügisel kutsuti kõiki lasteaedade ja algkoolide õpetajaid läbi viima keskkonnatunde. Abimaterjalid nende tundide jaoks olid kättesaadavad laste keskkonnaportaalist www.hoia.ee, mis loodi sama projekti raames. Kolme kuu jooksul anti tagasisidet üle 250 läbiviidud tunni kohta. Aktiivsematele rühmadele ja klassidele kingiti tänutäheks 20 loodusmatka laste endi valitud sihtkohtadesse.
Esimesed matkad on juba toimunud ja näiteks  käisid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 2. klassi lapsed RMK loodusmatkal „Kevadine linnuelu Matsalus“.
Laste keskkonnaportaalis www.hoia.ee on rohkesti materjale, mis aitavad lastel ja nende vanematel paremini mõista, kuidas looduses käituda, mida prügiga teha ning kuidas olla hoolivam nii enda kui ümbritseva keskkonna vastu. Portaal on kasulik kõigile õpetajatele ja lastevanematele, kes otsivad materjale keskkonnaalaste teadmiste õpetamiseks.
Prügihunt ja Superjänes on juba vanad tuttavad. Esimest korda kohtusid nad 2011. aastal, kui valmis nukuetendus, mis külastas 50 kooli ja lasteaeda üle Eesti. Lisaks toodeti videoklipid prügi kodusest sorteerimisest ning taaskasutusest. Materjali põhjal valmis keskkonnatundide läbiviimiseks esimene „Prügihundi ja Superjänese“ DVD, mis saadeti samuti kõikidele haridusasutustele. Ettevõtmist premeeriti „Aasta Keskkonnateoke 2011“ auhinnaga.
„Prügihundi ja Superjänese“ valmimist on toetanud JCI Estonia pikaajalised partnerid Keskkonnainvesteeringute Keskus, Ragn-Sells AS, Tootjavastutusorganisatsioon OÜ ja AS Tallinna Vesi.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube