JCI Balti Kevadkonverentsi järelkaja

 

Viimasel nädalavahetusel toimus kahtlemata üks olulisemaid üritusi JCIkate jaoks – taaskord sai edukalt korraldatud ning läbiviidud järjekordne rahvusvaheline JCI Balti Kevadkonverents. Sel korral keskenduti Läänemeremaade transpordi-, energeetika-ja keskkonnateemadele.
JCI Baltic Conference (mis tänavu kandis nime Läänemere konverents) on Balti riikide vahel liikuv üritus, mille idee sündis 2007. aastal. Tänavu korraldas Eesti konverentsi juba kolmandat korda ning toimus täielikult inglise keeles.
Konverentsist võttis seekord osa rekordarv väliskülastajaid , kes saabusid konverentsile Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Belgiast, Venemaalt, Šveitsist, Šotimaalt ja Taanist.
Konverentsi üheks põhifookuseks oli transpordi tulevik Läänemere ääres, mille üle arutleti mõlema valdkonna esindajate osalusel paneeldiskussioonil „Lennukid vs laevad“.  Erinevad ettekanded kinnitasid, et edu võti peitub Läänemereäärsete riikide arukas koostöös, mitte omavahelises konkureerimises väikese turuosa eest. Konverentsi ja üles astunud esinejatega on võimalik tutvuda aadressil: https://www.jci.ee/bc2013/et/.
Tihe ning mitmekesine päev päädis piduliku õhtusöögiga, mille üheks olulisemaks osaks Eesti kodalaste jaoks oli JCI Estonia auhinnatseremoonia.  Tseremoonial anti üle Parima Kohaliku Koja tiitel, mid teist aastat järjest omistati keskkonnahoidu edendavaleJCI GO Kojale.  Tseremoonial oli väga võidukas ka JCI Toomemäe Koda, kelle eelmise aasta president Kaidar Raudmetstituleeriti JCI Estonia Aasta Kohaliku Koja Presidendiks. Toomemäe Koja liige Annely Lilleorg aga kuulutati JCI Estonia Aasta Noorliikmeks, Aasta Üllatajaks tegevliikmete seas ning Aasta Magnetiks. Ka Toompea Koda noppis rohkem kui ühe tiitli: Aasta Senaator, kelleks valiti Elmo Puidet; Aasta Treener, kelleks osutus Marju Raadik-Kantsik ning Aasta LiigePiia Porr! Aasta Asepresidendiks kuulutati igati särasilmne ning aktiivne Anu Vunk JCI Tallinna Kojast. Palju õnne kõikidele!
Peale pidulikku õhtusööki suunduti kuumale Rio De Janeiro stiilis basseinipeole, kus nauditi suviseid rütme nii basseini ääres kui basseinis sees eks ikka selleks, et peatselt saabuv suvesoojus juba varakult südametesse saaks  pugeda.

JCI Balti Konverentsi 2013.a meeskond tänab kõiki osalejaid suurepärase konverentsi ning meeldejääva aja eest ning loodab Teid kõiki näha juba järgmisel Balti Konverentsil 2014. aastal Lätis!

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube